جابجایی همه ساکنان کوی فلسطین به صورت فوری صورت بگیرد

زنجان-استاندار زنجان گفت: جابجایی همه ساکنان کوی فلسطین به صورت فوری صورت بگیرد و هر کدام از ساکنان با توجه به شرایط و تقاضای خود می‌توانند واحد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری در محل استانداری زنجان، به راه‌اندازی بازارهای روزدر شهر زنجان اشاره کرد و گفت: برخی اقدامات، سلبی و برخی دیگر ایجابی هستند.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات ایجابی، راه‌اندازی بازارهای روز است که تحت کنترل خودمان باشد، اظهار داشت: بازارهای روز یا جمعه بازار ابزاری هستند که انواع کالاها و محصولات با نظارت شهرداری انجام می‌شود و این مهم باعث پایین آمدن قیمت‌ها می‌شود چرا که درصد زیادی از فروشندگان در واحدهای استیجاری فعالیت می‌کنند.

استاندار زنجان به جابه‌جایی کوی فلسطین اشاره کرد و گفت: جابجایی همه ساکنان کوی فلسطین به صورت فوری صورت بگیرد و هر کدام از ساکنان با توجه به شرایط و تقاضای خود می‌توانند واحد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

افشارچی تاکید کرد: انتقال ساکنان کوی فلسطین، تنها راه چاره‌ای است که می‌توان برای این منطقه انجام داد و سرشکن کردن هزینه ساخت مسکن برای ساکنان این منطقه در سایر پروژه‌های شهری، نقدترین و سریع‌ترین راه برای جابه‌جایی است و قرار نیست پروژه‌ای از صفر برای ساکنان کوی فلسطین اجرا شود.

وی با بیان اینکه اگر بنا باشد پروژه‌ای از صفر و ابتدا برای ساکنان منطقه فلسطین احداث شود، هزینه‌های تامین زمین و ساخت واحدها خیلی سرسام آور می‌شود، گفت: تخصیص زمین فردی و گروهی و ارائه تسهیلات برای ساخت مسکن و تخصیص پروژه‌های متنوع در نقاط دور و نزدیک به مرکز شهر از مواردی است که می‌تواند محرکی تشویقی برای استقبال اهالی کوی فلسطین برای جابجایی ها باشد.

استاندار زنجان به مشخص شدن ۲ پروژه در کوی زنگان و کوی زیتون جهت ساخت واحد برای ساکنان کوی فلسطین اشاره کرد و یاد آورشد: اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، سبد پیشنهادات خود برای جابه‌جایی کوی فلسطین را متنوع کند.

افشارچی بیان داشت: باید تمام ساکنان کوی فلسطین به‌صورت کلان جابه‌جا شوند و هر کدام از ساکنان با توجه به شرایط و تقاضای خود می‌توانند واحد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

استاندار زنجان ادامه داد: ارزیابی مشاور طرح تا جلسه آینده آماده شود و تا پایان سال جاری قرارداد با ساکنان کوی فلسطین منعقد شده و تا سال آینده نیز واحدها تکمیل و واگذار شوند.

گفتنی است آیت الله رئیسی ریاست جمهوری در سفر آبان سالجاری در بازید سرزده از منطقه کوی فلسطین شهر زنجان دستور رسیدگی فوری به وضعیت این منططقه و جابجایی ساکنان آن به منطقه مناسب را داد.

کد خبر 5401407

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =