توجه به اصالت سنجی دارو و تجهیزات پزشکی در بیمارستان ها

معاون درمان وزارت بهداشت، بر ایجاد زیرساخت های فنی برای اصالت سنجی دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی در بخش های بستری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید کریمی، با بیان اینکه یکی از بحث‌های مطروحه در خصوص الزامات قانونی اجرای برنامه‌های الکترونیک، انجام اصالت سنجی دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی در بخش‌های بستری مراکز آموزشی و درمانی دانشگاهی است.

وی تصریح کرد: در راستای تحقق این امر که الزام و ضرورت آن بر همگان مسلم است، نیازمند اجرای فرایند آن از طریق بخش‌های مدیریت دارویی که تحت معاونت غذا و داروی دانشگاه‌ها و به واسطه پیاده سازی سرویس اصالت سنجی در سامانه‌های مدیریت اطلاعات بیمارستانی (تبادل اطلاعات میان HIS و TTAC) توسط حوزه مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه‌ها است.

کریمی افزود: از آنجایی که در بخش‌های بستری بیمارستانها، اطلاعات ریز و دوزهای دارویی تجویزی برای هر فرد توسط پرستاران بخش در HIS ثبت می‌شود، اتصال HIS ها به TTAC منجر به اصالت سنجی اقلام تجویزی خواهد شد.

وی تاکید کرد: لازم است، نسبت به تسریع در اتصال HIS ها به TTAC با قید فوریت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط حوزه مدیریت آمار و فناوری اطلاعات اقدام شود.

کد خبر 5403035

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =