اداره تصفیه و امور ورشکستگی در پنج کلانشهر فعال است

زنجان-مدیرکل اداره تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه گفت: دفاتر این اداره در پنج کلانشهر، راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمدعلی نوایی در حاشیه آیین افتتاح اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان زنجان، گفت: در حال حاضر در پنج کلانشهر، اداره تصفیه و امور ورشکستگی راه‌اندازی و فعال هستند.

وی تصریح کرد: قانون تصفیه به سال ۱۳۱۸ برمی‌گردد و امروز صرفاً در پنج کلانشهر، اداره تصفیه و امور ورشکستگی فعال هستند و امیدواریم در ادامه شاهد راه‌اندازی این اداره در سایر استان‌ها باشیم.

مدیرکل اداره تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه با اشاره به اینکه ایجاد شعب ویژه اداره تصفیه و امور ورشکستگی در محاکم و تجدید نظر برای بهبود فرآیند رسیدگی و صدور احکام دقیق بسیار موثر است، افزود: محاکم در رسیدگی به پرونده‌ها با موضوع ورشکستگی توجه مضاعف داشته باشند؛ چراکه با این کار از ورود حجم قابل توجهی از پرونده به اداره تصفیه و امور ورشکستگی جلوگیری خواهد شد.

نوایی بر ضرورت برگزاری دوره آموزشی برای کارکنان این اداره و نیز قضات و کارکنان محاکم تاکید کرد و گفت: آشنایی با قوانین، مقررات و تسلط بر امور و استفاده از نیروهای متخصص برای ارائه خدمات دقیق و سریع مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در خصوص اعلام ورشکستگی و یا ادامه فعالیت شرکت‌ها و واحدهای تولیدی از این به بعد مسئولیت با اداره تصفیه و امور ورشکستگی استان است و این اداره تصفیه است که اعلام می‌کند شرکت‌ها دچار ورشکستگی شده و یا باید به فعالیت خود ادامه دهند.

مدیرکل اداره تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه اظهار کرد: صلاحیت اداره تصفیه صرفاً موضوع ورشکستگی شرکت‌ها نیست، بلکه موضوع انحلال شرکت‌ها هم در صلاحیت این اداره است که توجه به این امر نیز باید مورد توجه باشد.

نوایی گفت: در حال حاضر ۲۰ پرونده با موضوع اعلام ورشکستگی در استان تشکیل شده که اداره تصفیه و امور ورشکستگی استان با جدیت و به صورت دقیق به این پرونده‌ها رسیدگی و تعیین تکلیف خواهد کرد.

محمدتقی فتحی با بیان اینکه زنجان در مقایسه با سایر استان‌ها که استان‌های صنعتی و دارای واحدهای تولیدی بزرگ و قابل توجهی هستند، استان صنعتی نیست و خوشبختانه در استان پرونده مهم و سنگین با موضوع ورشکستگی نداریم.

کد خبر 5404725

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =