گره ۵ ساله بروکراسی اداری برای واگذاری زمین به معلولان باز شد

بیرجند- رئیس اداره بهزیستی شهرستان درمیان گفت: مشکل ۵ ساله بروکراسی اداری برای واگذاری زمین به معلولان و بیماران خاص حل شد اما مشکل پرداخت تسهیلات اشتغالزایی همچنان باقی است.

رضا حسینی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پنج سال پیش در جلسه‌ای برای واگذاری زمین به معلولان و بیماران خاص تحت پوشش بهزیستی با توجه به نوع بیماری آنها مقرر شد راه و شهرسازی زمین واگذار کند اما از آن جایی که باید این زمین‌ها از منابع طبیعی گرفته و وارد محدوده شهر می‌شد بروکراسی اداری مانع از انجام این کار شد.

به گفته وی مشکل واگذاری زمین به معلولان و بیماران خاص درمیان همچنان باقی ماند تا اینکه رئیس اداره راه و شهر سازی درمیان تغییر کرد و با انجام این کار بروکراسی اداری که در پنج سال گذشته مانع از انجام این کار بود نیز از بین رفت و مقدمات کار برای واگذاری زمین به معلولان و بیماران خاص درمیان انجام شد.

حسینی مقدم اضافه کرد: در نهایت هفته گذشته قرار داد واگذاری زمین به معلولان و بیماران خاص تحت حمایت بهزیستی درمیان منعقد و با پیمانکار هم قرار داد ساخت منعقد شد و به این ترتیب گره پنج ساله واگذاری زمین به معلولان و بیماران خاص تحت حمایت بهزیستی درمیان باز شد.

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با تأخیر

وی با بیان اینکه یک هزار و ۳۵۰ معلول تحت حمایت بهزیستی در شهرستان درمیان وجود دارد، مهم‌ترین مشکل آنها پرداخت با تأخیر تسهیلات بانکی برای اشتغال است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه برای پرداخت نشدن تسهیلات توسط بانک عامل با بازرسی استانداری مکاتبه کرده‌ایم همچنان پرداخت تسهیلات مربوط به اشتغال معلولان با مشکل مواجه است.

به گفته وی چون تسهیلات مورد نظر از تسهیلات تکلیفی است بانک‌ها به راحتی اقدام به پرداخت آن نمی‌کنند و از معلولان می‌خواهند دو یا سه ضامن ارائه کنند و از آن جایی که فرد معلول برایش آوردن دو یا سه ضامن دشوار است پرونده‌های معلولان در بانک عامل مانده و تسهیلات پرداخت نمی‌شود.

وی اضافه کرد: وقتی هم که با پرداخت تسهیلات موافقت می‌شود چون درصدی از این تسهیلات آزاد می‌شود به درد کشاورز معلولی که می‌خواهد با آن در این زمینه اقدامی انجام دهد، نمی‌خورد.

حسینی مقدم با بیان اینکه مسئولان باید پرداخت تسهیلات به معلولان، زنان سرپرست خانواده و نیازمندان را تسهیل کنند، اظهار کرد: مسئولان باید این افراد را دریایند تا معلولان کشاورز حاشیه مرز برای گرفتن تسهیلات اشتغالزایی با کمترین مشکل مواجه شوند.

کد خبر 5408062

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =