رسانه و روابط عمومی در جهاد روشنگری نقش پر رنگ دارند

سمنان- سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری سمنان گفت: جهاد روشنگری و تبیین امروز بالاتر از همه جهادها قرار دارد و وظیفه و نقش روابط عمومی‌ها در جهاد تبیین بسیار ویژه و پر رنگ خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد ریواده شامگاه دوشنبه در جلسه هم اندیشی تخصصی رسانه نگاران با مسئولان و موثران استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه روابط عمومی‌ها، مهم‌ترین رُکن ایفای نقش در جهاد تبیین هستند و به نوعی می‌توان گفت افسران عرصه تبیین بوده و با جهاد اجتماعی و خدمت به مردم می‌توانند ایفای نقش مطلوب داشته باشند، بیان کرد: جهاد تبیین، امری است که امروز توسط مقام معظم رهبری نیز مورد تاکید قرار گرفته و ما باید این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه عرصه امروز کشور، عرصه تبیین و جهاد روشنگری است، افزود: ما در برابر هجمه‌های عظیم دشمن و جبهه استکبار و تحریم‌های ظالمانه و سخت قرار داشته و هدف آنها تحت فشار قرار دادن مردم است؛ لذا در این شرایط، عرصه خدمت، فعالیت اجتماعی، تلاش برای رفع مسائل و مشکلات معیشتی مردم، امری بسیار ضروری و جهاد است.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری سمنان با بیان اینکه جهاد روشنگری و تبیین امروز بالاتر از همه جهادها قرار دارد و وظیفه و نقش روابط عمومی‌ها در جهاد تبیین بسیار ویژه و پر رنگ خواهد بود، گفت: دشمنان برای کاهش سرمایه اجتماعی نظام‌جمهوری اسلامی سرمایه گذاری بسیار انجام داده و از طُرُق مختلف، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، ناامید کردن مردم را دنبال می‌کنند.

ریواده با بیان اینکه امروز نیاز به ابزار گفتگو برای اقناع سازی مردم، بیش از هر زمانی دیگری احساس می‌شود و باید بتوانیم ارتباط و تعامل با مردم را با روش مؤثر از طریق رسانه، تقویت بخشیم، تاکید کرد: مردم از حاکمیت و دستگاه‌های اجرایی انتظار دارند تا در راستای رفع مسائل و مشکلات آنها اقدام کرده و به وظایف خود عمل کنند همچنین استفاده از رسانه برای پاسخگویی به مردم، امری ضروری است و کمک حال پیشبرد اهداف دستگاه‌های اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها به عنوان چشم بینای دستگاه‌های اجرایی، باید به این مهم، یعنی مردم که پایه عزت انقلاب اسلامی هستند، توجه ویژه داشته و موارد مرتبط با آنان در حوزه دستگاه اجرایی خود را مدیریت نمایند، افزود: روابط عمومی‌ها از ابزارهای موجود از جمله رسانه‌ها، برای گفتگو و تعامل با مردم و گام برداشتن در راستای رسیدگی به مطالبات آنها استفاده کنند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری سمنان با بیان اینکه تبیین و تحلیل شرایط حاکم بر کشور در وضعیت موجود توسط نخبگان در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف از طریق رسانه و بر پایه تعامل و گفتگو با مردم، می‌تواند در پیشبرد بهتر امور تأثیرگذار باشد، گفت: روابط عمومی‌ها از تمامی ظرفیت‌های موجود اطلاع رسانی برای انتقال مفاهیم و داشته‌ها، دستاوردها و اقدامات مطلوب و مناسب خود استفاده کنند و در راستای افزایش امید و آگاهی بخشی به مردم و هم افزایی گام بردارند.

علی مسلمان رئیس بسیج رسانه استان سمنان نیز در این نشست مطالبی را درباره مطالبات رسانه‌ها و همچنین نقش رسانه‌ها در بیانیه گام دوم و جهاد تبیینی بیان کرد و خواستار استمرار نشست‌های مرتبط با اطلاع رسانی در سطح استان سمنان شد.

کد خبر 5408112

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =