تکمیل پروژه کتابخانه قاین ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

بیرجند-مدیرکل نهاد کتابخانه‌های خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه برای پروژه کتابخانه قاین حدود چهار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته،گفت: پروژه کتابخانه قاین ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

محمدرضا حاجی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پروژه کتابخانه قاین در سال ۸۸ با ۳۰۰ متر زیر بنا شروع به کار کرده که در طی دو مرحله در سال ۸۹ و ۹۴ موفقت‌نامه آن اصلاح و در نهایت زیر بنای آن به دو هزار و ۹۸۵ متر افزایش پیدا کرد.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی بیان‌کرد: در سال ۸۹ حجم زیربنای این پروژه به هزار و ۵۰۰ متر و همچنین در سال ۹۴ به دو هزار و ۹۸۵ متر افزایش پیدا کرد:

تنها حدود چهار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت

حاجی ادامه داد: البته لازم به ذکر است که از سال ۸۸ تاکنون برای این پروژه ۱۱ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده ولی تخصیص اعتبار آن در حدود سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده است که تخصیص به ۵۰ درصد هم نرسید.

وی با اشاره به اینکه اگر تخصیص اعتبار در همان سال‌ها به صورت کامل می‌بود، در حال حاضر این پروژه وضعیت مطلوب‌تری می‌داشت، گفت: این پروژه در حال حاضر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سه طبقه آن به مرحله سفت کاری رسیده است.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی اظهار کرد: در سال جاری برای این پروژه دو میلیارد تومان اعتبار مصوب شده ولی تاکنون تخصیص آن ۲۵۰ میلیون بوده است و با توجه به افزایش قیمت‌ها با این مبالغ و اعتبارات قطره چکانی نمی‌توان پروژه را به پیش برد.

کتابخانه‌ها فاخر ساخته شوند

حاجی با اشاره به اینکه پروژه کتابخانه قاین یک پروژه فرهنگی فاخر در این شهرستان است، بیان‌کرد: اعتقاد من بر این است کتابخانه هر شهر باید به گونه‌ای باشد که فرزندان و نوجوانان این سرزمین با شوق و رغبت وارد این محیط شود.

وی با بیان اینکه در مورد پروژه قاین نهاد کتابخانه ها تنها بهره‌بردار است، یادآور شد: در مورد اعتبارات و آینده این پروژه باید از فرماندار شهرستان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی جویای مسئله باشیم.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی یادآور شد: تکمیل این پروژه به ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و بعد از تکمیل نیز تجهیز آن دو میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد.

کد خبر 5408415

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =