خانه‌های خط ۴ حصار کرج لرزان و به شدت ناپایدار است

البرز - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خانه‌های خط ۴ حصار کرج لرزان و به شدت ناپایدار است، گفت: ما مسئول جان مردم هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد آئینی شامگاه چهارشنبه در جلسه مشترک با استاندار البرز و انبوه سازان دارای تجربه در محلات ناکارآمد شهری اظهار کرد: امروز وضعیت مردم را در خط ۴ حصار کرج که در بافت‌های فرسوده سکونت دارند، مشاهده کردیم و این منطقه قبل از انقلاب شکل گرفته است.

وی بیان کرد: بعد از ۴۰ سال بگوئیم هیچ خدمتی انجام نشده و تازه می‌خواهیم مدرسه و درمانگاه در این منطقه احداث کنیم، برای بنده جز شرمندگی نبود.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: وقتی می‌خواهیم رأی بگیریم مردم این مناطق هیچ فرقی با بقیه ندارند اما وقتی می‌خواهیم خدمات ارائه دهیم آنها را حاشیه نشین در نظر می‌گیریم.

وی با بیان اینکه نگاه دولت و جمهوری اسلامی ایران به این مناطق روشن است، خاطر نشان کرد: براین اساس وظیفه ما ساماندهی این مناطق است و سند ملی بازآفرینی شهری به صراحت این امر را تصریح می‌کند.

آئینی با بیان اینکه ما وظیفه حفاظت از جان انسان‌ها را در این مناطق داریم، گفت: به گفته رئیس جمهور ما مسئول جان و نان مردم هستیم و در این مناطق کمتر برخوردار جان مردم در خطر است و هیچ چیزی بالاتر از جان مردم نیست.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه خانه‌های خط ۴ حصار کرج، لرزان و به شدت ناپایدار است، اظهار کرد: براین اساس وظیفه همه ما رسیدگی به این مناطق و حضور در این خانه هاست تا از نزدیک درد و رنج مردم را به خوبی حس کنیم و راهکار اساسی در جهت رفع مشکلات آنها ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه مردمی که در خط ۴ حصار کرج زندگی می‌کنند، هیچ فرقی با خواهران، برادران و فرزندان ما ندارند، تصریح کرد: ما مسئول همه آنها هستیم لذا با شیوه‌های معمول اداری این مشکل حل نمی‌شود و تمام دستگاه‌ها باید از جان و دل مایه بگذارند.

آئینی خاطرنشان کرد: قطعاً محلات برخوردار شهر هم از این آسیب‌ها در امان نخواهند بود، یعنی اگر اتفاقی رخ دهد آنها بیشتر آسیب خواهند دید.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به استاندار البرز پیشنهاد داد به تعداد محلاتی که در استان البرز و شهر کرج به عنوان محلات کمتر برخوردار مطرح هستند، متناظراً محلات برخوردار نیز، وجود دارد و محله عظیمیه می‌تواند معین منطقه زورآباد یا خط ۴ حصار باشد.

وی ادامه داد: گروه‌های جهادی، مساجد و پایگاه‌های بسیج می‌توانند در محلات برخوردار شکل بگیرند و به مردم مناطق کمتر برخوردار کمک کنند.

آئینی با بیان اینکه براین اساس باید فضایی را فراهم کنیم تا محلات برخوردار به داد محلات کمتر برخوردار برسند، گفت: این امر باعث انسجام اجتماعی خواهد شد، وقتی جوانان ارزشی، جهادی و حزب الهی عظیمیه بتوانند در این محلات ورود کنند، ارتباط سازنده‌ای خواهد شد.

وی اظهار کرد: وظیفه راه و شهرسازی بیشتر اقدام در زمینه مسکن بدون خدمات است و خدمات زیربنایی و رو بنایی باید تأمین شود.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران متذکر شد: باید واحد به واحد و پلاک به پلاک این محلات ورود کنیم، وقتی به این عرصه وارد می‌شویم مشکل اشتغال، بهداشت، معیشت و … نمایان می‌شود که باید در راستای حل این مشکلات چاره اندیشی کرد.

کد خبر 5409911

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha