۴۲.۲ درصد مردم اردستان دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند

اردستان-مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: تنها ۴۲.۲ درصد مردم شهرستان اردستان دز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

حسن ذبیحی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: آمار مراجعان سرپایی به مرکز منتخب شهرستان، نسبت به هفته گذشته افزایش نداشته و در حال حاضر روند بستری بیماران در بیمارستان از ثبات نسبی برخوردار است.

وی افزود: به لطف الهی و به دلیل انجام واکسیناسیون بیش از دو ماه است که موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در سطح شهرستان اردستان نداشته‌ایم و باید مردم تأثیر واکسیناسیون را به ویژه برای مقابله با امیکرون در نظر بگیرند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان خاطرنشان کرد: با وجود این که می‌گویند امیکرون خفیف است و سبب بستری و مرگ نمی‌شود اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که این سویه این‌گونه نیست و تزریق دز سوم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم است.

ذبیحی تصریح کرد: افرادی که تاکنون واکسن نزده اند، متأسفانه کانون آسیب برای خود و اطرافیان هستند و شاید از این عامل ضربه بخوریم چرا که این افراد بستر مناسبی را برای گردش ویروس در جامعه فراهم کرده اند و توصیه می‌کنیم که شک و تردید را کنار بگذارند و نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

شناسایی ۱۰ مورد بیمار مبتلا به امیکرون در شهرستان اردستان

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰ مورد بیمار مبتلا به امیکرون در این شهرستان شناسایی شده است، تاکید کرد: با توجه به شروع پیک ششم در کشور باید با استفاده از واکسیناسیون و رعایت موارد بهداشتی، از ورود شهرستان به فاز جدید بیماری محافظت کنیم.

ذبیحی ادامه داد: در صورت تغییر سطح رنگ‌بندی ها و افزایش مراجعان سرپایی، قطعاً محدودیت‌های کرونایی همچون سابق اعمال می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان، تعداد موارد بستری، مرگ و میر و میزان درصد کرونا مثبت را از ملاک‌های رنگ‌بندی دانست و خاطرنشان کرد: ضمن توجه به رنگ‌بندی باید بخشی مهمی از توجه خود را به اقدامات پیشگیرانه معطوف کنیم و از عادی انگاری بپرهیزیم.

وی گفت: تاکنون در شهرستان اردستان، ۳۳ هزار و ۹۶۲ دز واکسن در نوبت اول و ۳۱ هزار و ۵۶۱ دز در نوبت دوم تزریق شده است.

ذبیحی با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۳۱ دز واکسن معادل ۴۲ درصد در نوبت سوم تزریق شده است، خاطرنشان کرد: مجموع واکسن‌های تزریقی در شهرستان به ۷۹ هزار و ۵۵۴ دز رسیده است.

کد خبر 5410258

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =