بن‌بست پیاده‌روی در شهر جهانی/طرح‌هایی که نصفه و نیمه اجرا می‌شود

یزد- شهر جهانی یزد که روزگاری به شهر دوچرخه‌ها معروف بود، شرایط مناسبی برای شهروندان خود ندارد تا جایی که در بسیاری از خیابان‌ها فضای مناسبی برای پیاده‌روی موجود نیست.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: یزد یکی از شهرهایی است که با توجه به بافت سنتی مرکز شهر، تمرکز جمعیتی در آن قرار دارد، وجود بازارهای سنتی، بناهای تاریخی، محلات تاریخی که یکی از آنها به طور قطع زادگاه کسانی است که امروز در بافت جدید ساکن هستند، همه و همه دست به دست یکدیگر داده‌اند که تراکم جمعیتی در مرکز شهر افزایش یابد.

از سوی دیگر، رونق صنعت گردشگری نیز این بافت را مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار داده و تمایل به حضور در این نقطه جغرافیایی شهر را افزایش داده است.

اما تراکم جمعیت همراه با ترافیک سنگین و دود و بوق خودروها آزاردهنده است از این‌رو شهرداری طرح‌هایی را در راستای کاهش ترافیکی در مرکز شهر اجرا کرده که مهمترین آنها، در راستای انسان‌محوری و پیاده راه سازی بوده است.

بن‌بست پیاده‌روی در شهر جهانی/طرح‌هایی که نصفه و نیمه اجرا می‌شود

اولین پروژه‌ای که توسط شورای شهر دوره چهارم آغاز شد اما به شکل ناقص اجرا شد، طرح پیاده‌راه سازی باند رفت حاشیه میدان امیرچخماق بود اما سمت دیگر آن هنوز کسبه همراهی لازم برای پیاده‌راه سازی را نداشتند.

بی‌نتیجه ماندن طرح پیاده محوری حسینیه بعثت تا حسینیه امیرچخماق

طرحی در شورا و شورای شهر پیگیری می‌شد که از حسینیه بعثت تا حسینیه امیرچخماق به طور کامل به سنگ فرش و پیاده‌راه شود. این اقدام صورت گرفته اما هنوز شاهد عبور خودروها از خیابان قیام که بین این دو حسینیه قرار دارد، هستیم.

بعد از آن شاهد پیاده روسازی خیابان مسجد جامع بودیم. اجرای طرح پیاده‌رو سازی خیابان مسجد جامع در بافت تاریخی یزد، موفق‌ترین طرح پیاده رو سازی در شهر یزد بود که با اعمال محدودیت‌های ترافیکی، ورود و خروج خودرو در ساعات مشخص شبانه روز مدیریت شده است.

بن‌بست پیاده‌روی در شهر جهانی/طرح‌هایی که نصفه و نیمه اجرا می‌شود

تنها اهالی محل می‌توانند از محل خارج شوند اما ورودی از سایر ورودی‌های بافت صورت می‌گیرد و توقف در حاشیه خیابان و هم در مقابل مسجد جامع با جریمه مواجه است. این خیابان به یکی از جاذبه‌های گردشگری یزد تعریف شده و تقریباً بسیاری از گردشگرانی که به یزد سفر می‌کنند تجربه خوبی را از پیاده‌رو سازی خیابان منتقل کرده و عکس‌های زیبایی را به یادگار می‌گذارند.

دومین طرح پیاده راه سازی باز هم در دوره چهارم شورا در خیابان قیام یزد کلید خورد اما به دلیل مقاومت کسبه به طور کامل اجرا نشد و طرح در مرحله اجرا تغییر کرد، در نهایت با نقص اجرا شد و با مشکل مواجه شد.

این طرح در دوره پنجم شورای شهر تغییر کرد و به طور کامل اجرا شد و تقریباً با رضایت همراه شد اما کسبه هنوز از وضعیت تأمین پارکینگ برای مشتریان خود با مشکل مواجه هستند.

پیاده راه سازی یا انسان محوری برای کاهش حضور خودروها در بافت تاریخی یزد با جدیت دنبال می‌شود اما هنوز طرح خاصی برای این موضوع تعریف نشده و سیاست‌های شورای جدید یعنی برنامه‌های شورای ششم هنوز در این راستا مشخص نشده اما شهرداری اقداماتی را در این راستا در دست اجرا دارد.

پیاده‌روسازی در راستای پیاده‌راه سازی

معاونت امور زیر بنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر رویکرد پیاده راه سازی در شهر هم در بافت مرکزی و هم بافت جدید اظهار داشت: پیاده رو مهمترین زیرساخت لازم برای طرح پیاده محوری است از این‌رو امسال برای پیاده روسازی معابر هر منطقه از شهر یزد ۳ میلیارد تومان و در مجموع ۱۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

بن‌بست پیاده‌روی در شهر جهانی/طرح‌هایی که نصفه و نیمه اجرا می‌شود

محمدعلی سلمانی ادامه داد: در دوره‌های گذشته پیاده راه سازی معابر مرکز شهر از جمله خیابان مسجد جامع، خیابان قیام و میدان امیرچقماق اجرا شده و آخرین طرح مربوط به اجرای مسیر سلامت بین شهرهای یزد و تفت بود که تمام شده و در حال بهره برداری است.

وی با بیان اینکه تمرکز حال حاضر شهرداری یزد، بسترسازی و زمینه سازی برای انسان محوری و پیاده راه سازی با توجه به پیاده روهای شهر است، افزود: در پیاده روسازی‌های جدید، هم سطح سازی و ایجاد مسیرهای ویژه عبور دوچرخه و عابر پیاده دیده شده است.

همسطح سازی پیاده روها برای تسهیل تردد عابران

معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد گفت: در پیاده روسازی‌های جدید هم سطح سازی پیاده روها با ورودی کوچه‌ها و ایجاد مسیر مناسب برای تردد دوچرخه و عابرپیاده مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: اجرای طرح هم سطح سازی پیاده روها با هدف تسهیل در پیاده روی و توجه به انسان محوری در تمام مناطق شهری به ویژه در معابر اصلی در حال اجرا است تا اولویت حضور در شهر به شهروندان داده شود و فرصت بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و خدمات شهری برای آنها فراهم شود.

سلمانی ادامه داد: این طرح هم سطح سازی با رویکرد شهرداری یزد به تسهیل دسترسی معلولان به امکانات شهری و تردد آنها در شهر به عنوان شهر دسترس پذیر و دوستدار معلول، هم راستا است چرا که به این ترتیب معلولان به راحتی به پیاده رو و کوچه‌ها دسترسی خواهند داشت.

توجه به انسان‌محوری در بافت تاریخی

معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد درباره اجرای طرح انسان محوری و پیاده راه سازی به صورت شاخص در بافت تاریخی یزد اظهار داشت: این طرح با تخصیص ۱۰ میلیارد تومان برای کف سازی و بدنه سازی معابر بافت تاریخی در دستورکار است.

بن‌بست پیاده‌روی در شهر جهانی/طرح‌هایی که نصفه و نیمه اجرا می‌شود

سلمانی گفت: معابر بافت تاریخی یکی از معابر مورد توجه برای اجرای طرح انسان محوری است هر چند طرح بزرگ و قابل توجهی در این راستا هنوز از سوی شورا عنوان نشده است اما در راستای تسهیل تردد عابران پیاده، ساماندهی معابر بافت تاریخی برای عبور گردشگران داخلی و خارجی با جدیت و تخصیص اعتبار مناسب، دنبال می‌شود.

پژوهشی مؤید اهمیت انسان محوری در احیای بافت تاریخی یزد

طرح پژوهشی که اخیراً با عنوان امکان‌سنجی پیاده‌مداری و تأثیر آن بر احیای بافت تاریخی به طور شاخص در خیابان قیام یزد که از سوی دانشگاه یزد تهیه شده به این نتیجه منتج شده که تقویت قابلیت پیاده‌مداری محورهای تاریخی می‌تواند به احیای بافت تاریخی شهر یزد منجر شود.

در این مقاله که به همت محمدحسین سرایی و شهاب‌الدین حج فروش تهیه شده است درباره اهمیت پیاده‌مداری در شهر بحث شده و راهکارهایی برای سوق‌دادن محدوده مورد مطالعه به‌سمت پیاده‌مداری ارائه شده است.

بن‌بست پیاده‌روی در شهر جهانی/طرح‌هایی که نصفه و نیمه اجرا می‌شود

این پژوهش به این نتیجه رسیده است که بین تقویت قابلیت پیاده‌مداری محورهای تاریخی با احیای بافت تاریخی محدوده مطالعه شده همبستگی معناداری وجود دارد و امیدواریم مسئولان امر و تصمیم گیرندگان مدیریت شهری به این مهم برسند که انسان همیشه بر خودرو ارجحیت دارد در نتیجه شهر را بر اساس انسان محوری و بر پایه کاهش ترافیک به ویژه در مرکز شهر یزد که بافت تاریخی جهانی را نیز در بر دارد، مدیریت کنند.

بنابراین پیاده‌محوری همچنان هم باید در دستورکار شورا و شهرداری یزد باشد و نه تنها محدوده تاریخی بلکه در سایر مناطق شهر، توجه جدی به مقوله پیاده محوری انجام شود.

در حال حاضر در بسیاری از خیابان‌های یزد، شهروندان پیاده اگر بخواهند یک مسیر یک کیلومتری را پیاده راه بروند، مدام با پیاده روهای حفاری و رها شده، زمین‌های رها شده، مسدود بودن پیاده‌رو و.... مواجه هستند و این نقیصه باید هرچه سریع‌تر برطرف شود.

کد خبر 5411677

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =