جام جهانی فوتبال در قطر یک ظرفیت بزرگ فرهنگی است

بندرعباس - دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: جام جهانی فوتبال در قطر یک ظرفیت بزرگ فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجید امامی صبح سه شنبه در آئین رونمایی از برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی هرمزگان، بیان داشت: در ۱۲ سال گذشته شوراهای فرهنگ عمومی به دلیل ضعف عمومی نتوانسته انتظارات را برآورده کند و اگر اراده ملی و همت مدیران کل فرهنگ و ارشاد نباشد، این امر محقق نمی شود.

وی عنوان کرد: با چتر حمایتی نماینده ولی فقیه در هرمزگان می توانیم با برنامه ریزی اقدامات مشترک انجام دهیم. معنا ندارد به اسم فعالیت های قرآنی، امر به معروف و طرح محلات و ... شوراهای مختلفی تشکیل دهیم و مقر فرهنگی استان ها مشخص نباشد.

به گفته امامی، کفش آهنی پوشیده ام و به همه استان ها می روم تا دبیرخانه را تقویت کنیم. برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی فصل الخطاب رویکرد فرهنگی ماست.

دبیر شورای فرهنگی عمومی کشور تصریح کرد: آنچه در این قرارگاه انجام می شود فراتر از برنامه های فرهنگی است. باید به ظرفیت ها و زیست بوم و سابقه تاریخی استان هرمزگان به خصوص در حوزه مقاومت در برابر استکبار توجه کنیم. روابط میان فرهنگی این استان و اینکه چهارراه ورودی فرهنگ از سوی شبه قاره و کشورهای عربی به سمت ماست باید مورد توجه قرار گیرد.

امامی اضافه کرد: دبیرخانه شورا کار هم افزایی را به عهده دارد و ما سعی کردیم با بودجه های آسیب های اجتماعی نقش دبیرهای استانی را ارتقا دهیم. در سال آینده با نقشه ای که در مدل بودجه ریزی دیدیم مصوبات مالی شورای فرهگ عمومی ضمانت اجرایی پیدا کند.

وی بیان کرد: یکی از بزرگترین اتفاقات فرهنگی بین المللی جام جهانی قطر است که خوشبختانه در سطح دولت در حال پیگیری برای بهره گیری از این فرصت بزرگ فرهنگی است. حضور بهینه ما، مدیریت جشن ها و ... در حال پیگیری است و پیشنهاد می کنم در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شورای فرهنگ عمومی، دبیر شورای هرمزگان حضور داشته باشد تا در راستای ورود گردشگران برنامه ریزی های لازم صورت بگیرد.

دبیر شورای فرهنگی عمومی کشور عنوان کرد: امیدوارم یک شورای فرهنگ عمومی اثرگذار در استان هرمزگان را در سال ۱۴۰۱ شاهد باشیم.

کد خبر 5441809

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha