پرداخت ۳۳۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد

همدان- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان گفت: در راستای توانمند سازی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد در استان، بیش از ۳۳۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرسول شیخی زاده عصر دوشنبه در جلسه شورای زکات شهرستان رزن با بیان اینکه در جامعه مان، خیر و حامی کم نداریم؛ گفت: به همت خیرین امروز، در طرح اطعام در سراسر استان آشپزخانه‌های راه‌اندازی شده است که غذای گرم در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرید.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) سه منبع درآمدی دارد، افزود: بخش عظیمی از منابع این نهاد را دولت تأمین می‌کند و هر دولتی که سرکار می‌آید، موظف به حمایت از محرومین جامعه هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان ادامه داد: در همه دولت‌ها حمایت از محرومین انجام شده اما در دولت سیزدهم نگاه ویژه ای در این حوزه وجود دارد.

این مسئول با تصریح بر اینکه، مجتمع‌های اقتصادی در برخی نقاط کشور را از دیگر منابع درآمدی امداد عنوان کرد و گفت: درآمد از این مجتمع‌های اقتصادی بصورت تسهیلات یا بلاعوض در اختیار محرومین قرار می‌گیرد؛ بخش سوم درآمدهای کمیته امداد را کمک‌های مردم که در قالب ترویج و تبلیغ سنت‌ها حسنه و مشارکت‌های مردمی محسوب می‌شود، عنوان کرد.

شیخی زاده افزود: این نوع درآمد برای امداد مهم و یکی از رسالت‌های اصلی کمیته امداد محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از هزار میلیارد تومان نقدا به نیازمندان استان همدان توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شده است، گفت: این میزان پرداختی شامل کالاهایی که بین نیازمند توزیع می‌کنند نیست.

شیخی زاده با تصریح بر اینکه از این میزان مبلغ ۱۸۳ میلیارد تومان مردم کمک کرده اند، یادآور شد: سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان صدقه توسط خیرین پرداخت شده و همچنین ۶۷ میلیارد تومان توسط مردم به فرزندان یتیم کمک شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان رتبه برتر مشارکت‌های مردمی در امر کمک به نیازمندان استان را نسبت به استان‌های برخوردار کشور کسب کرده که این میزان کمک و مشارکت مردم جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تأمین مسکن محرومین در سطح استان افزود: در سال گذشته یک هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی محرومین خرید یا تکمیل یه در دست ساخت است.

این مسئول با تاکید بر اینکه از این تعداد روند ساخت ۵۴۳ واحد مسکونی به اتمام رسیده و تعداد ۶۰۰ واحد نیز درحال ساخت است که تا پایان خردادماه سالجاری تکمیل می‌شود؛ افزود: بیشتر واحدهای مذکور، واحدهای مسکونی روستایی هستند.

شیخی زاده با بیان اینکه در سال گذشته در حوزه اشتغال در دو بخش ایجاد فرصت شغلی و کاریابی برای خانواده‌های تحت پوشش اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: یک هزار و هفت نفر از محرومین جذب واحدهای تولیدی شدند و برای هشت هزار نفر نیز آموزش فنی ارائه شده است.

این مسئول ادامه داد: در راستای توانمند سازی خانواده‌های تحت پوشش بیش از ۳۳۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان با عنوان اینکه بخشی که مربوط به کمک‌های مردمی است و ریالی از شهری به شهر دیگر هزینه نمی‌شود و در همان روستا هزینه می‌شود؛ گفت: تمام هزینه اجرای جذب مشارکت‌های مردمی از اعتبارات دولتی هزینه می‌شود و ریالی از کمک‌های دولتی هزینه نمی‌شود

در ادامه این جلسه، امام جمعه شهرستان رزن نیز با بیان اینکه زکات با اهمیت ترین واجب مالی است، گفت: توجه به فریضه پرداخت زکات که در دین مبین اسلام برای فقرزدایی و محرومیت زدایی تعریف شده؛ موجب تطهیر و پاکیزگی مادی در انسان‌ها می‌شود.

حجت‌الاسلام منصوری خاطرنشان کرد: شفاف سازی در موارد مصرف و ارائه گزارش به مردم و افزایش آگاهی جامعه در خصوص آثار پرداخت زکات مهم‌ترین عوامل ترویج این وظیفه الهی در بین مردم است.

کد خبر 5470683

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =