مطالبه‌گری فرصت بسیار کم‌نظیری برای حراست از نظام است

قزوین– امام جمعه قزوین گفت:مطالبه‌گری فرصت بسیار کم‌نظیری برای حراست از سلامت و استحکام پایه‌های نظام است و اگر این فرصت مطالبه‌گری را از دلسوزان نظام بگیرند این فرصت به دست دشمنان می‌افتد.

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله عبدالکریم عابدینی بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار با داوود گودرزی دبیر قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی و جمعی از فعالان مطالبه گر استان قزوین اظهار کرد: مطالبه گری جوانان بیانگر زنده و بالنده بودن انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم چراغ این مطالبه گری در جامعه خاموش شود، افزود: خاموش شدن مطالبه گری و انزوای جوانان مطالبه گر نشاط در جامعه را کمرنگ خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه مطالبه‌گران مجاهدان عرصه جهاد تبیین محسوب می‌شوند، بیان کرد: مطالبه گری باید بر مبنای امیدآفرینی و پرهیز از سیاه نمایی باشد.

وی سیاه نمایی را خط قرمز مطالبه گری جریان انقلابی دانسته و ادامه داد: نباید به بهانه مطالبه گری امید مردم با یاس تبدیل کنیم.

آیت الله عابدینی با اشاره به اینکه خداوند در سوره حج فرمودند شعائر الهی را باید بزرگ نشان دهیم تاکید کرد: نباید مطالبه گری را فقط در نقد ببینیم بلکه بیان دستاوردها و نکات مثبت باید نیز بخشی از مطالبه گری است.

وی اضافه کرد: نباید مطالبه گران را در یک حزب و یا جریان خاص دانست بلکه باید بر عمومی شدن مطالبه گری و تعمیم آن تلاش کرد و تلاش کنیم جامعه‌ای مطالبه گر داشته باشیم.

امام جمعه قزوین تاکید کرد: خداوند نیز بر مطالبه گری مردم تاکید دارد چون اگر تعداد مطالبه‌گران اندک باشد ممکن است فشارها و سختی‌ها مشکل‌آفرین شوند.

وی با اشاره به آیه ۱۶ سوره اسرا بیان کرد: زیاده خواهی و حرام خواری جامعه را به سمت نابودی می‌کشاند و بر همین اساس همه باید بر همین اساس از نابودی هراس داشته و بر مبارزه با زیاده خواهی و حرام خواری تاکید کنیم.

آیت الله عابدینی با اشاره به اینکه مطالبه‌گر باید مبلّغ رسالات الهی باشد، اضافه کرد: ما باید به‌عنوان یک مطالبه‌گر آمر به معروف، ناهی از منکر و مبلّغ رسالات الهی باشیم.

وی تصریح کرد: روابط منافقین با یکدیگر مانند چوب خشک است که با یکدیگر همراه نیستند اما خدا در همان سوره و در آیه ۷۱ در رابطه با مؤمنین می‌فرماید این‌ها یاور و حامی یکدیگر هستند، بنابراین ما باید با یکدیگر روابطی به این شکل داشته باشیم تا کارها پیش برود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: مطالبه‌گری فرصت بسیار کم‌نظیری برای حراست از سلامت نظام و تحکیم و استحکام پایه‌های نظام است و اگر این فرصت مطالبه‌گری را از دلسوزان نظام بگیرند این فرصت به دست دشمنان می‌افتد.

وی گفت: دشمنان از فرصت مطالبه گری برای تضعیف پایه‌های نظام و تحقیر نظام و امت از مطالبه‌گری استفاده می‌کنند و نباید بستر و زمینه مطالبه‌گری را به دشمنان نظام و انقلاب بسپاریم.

آیت الله عابدینی در پایان یادآور شد: ما به شدت نیازمند نسل جدیدی از مطالبه‌گری هستیم که از مفاسد پیشگیری کنند، نه اینکه بخواهیم آنها را پیگیری کنیم، اکنون در مرحله پیگیری قرار داریم.

وی افزود:

آقای دکتر گودرزی در ابتدای این دیدار بیان کرد: امروز باید با هوشمندی وروش های درست وتمرکز به مبارزه با فساد برویم و امروز مفدسان با سوءاستفاده از برخی عدم شفافیت‌ها و تعارض منافع‌ها، قانون‌های غلط و همچنین نظارت‌های ضعیف به دنبال فساد هستند.

دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: ما به عنوان مطالبه گر در هر جایگاهی که هستیم باید ظرفیت‌هایمان را به این سمت ببریم که فساد کردن را در دستگاه‌ها سخت کنیم و امکان وقوع فساد را به حداقل برسانیم و با هوشمندی روبه آینده حرکت کنیم

در ابتدای این دیدار تعدادی از مطالبه گران نقطه نظرات خود را پیرامون موضوعات روز کشور و استان بیان کردند.

کد خبر 5488499

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =