حمایت از برنامه های عملیاتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر

همدان_استاندار همدان گفت: دولت از برنامه‌ها و طرح‌های علمی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا قاسمی‌فرزاد  در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر استان، اظهر کرد: امر به معروف و نهی از منکر، جدای از وظایف اداری و سازمانی، یک امر اعتقادی و دینی است که انجام و اجرای آن واجب است.

وی با بیان اینکه بر پیروانِ تشیع علوی واجب است که مقابل منکر بایستد و معروف را نیز توصیه و تبلیغ کند، ادامه داد: گسترش منکرات در جامعه موجب، از بین رفتن وحدت، یکپارچگی و انسجام امت اسلامی و دینی می‌شود.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه فرهنگ دینی و اعتقادی ما با دروغ، تهمت و غیبت، هیچ سازگاری و سنخیتی ندارد، افزود: بی‌توجهی به مبانی دینی، تظاهر، خودنمایی، کنار گذاشتن حُجب و حیا در جامعه سبب رنجش مؤمنان، خانواده‌های معظم شهدا و افراد فعال در عرصه تعالی بخشی به احکام اسلامی و اجرای قرآن می‌شود.

وی با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید با استفاده از روش‌های نوین، علمی، اعتقادی و توجه به مبانی دینی و آموزه‌های قرآن، انجام شود، ادامه داد: قرآن کریم می‌فرماید، برخورد قهری با منکرات با روش احسن باشد که موجب پذیرش و مجاب شدن فرد شود.

استاندار همدان ادامه داد: باید با پرهیز از تقابل، راه صحیحِ احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را پیش رفت تا به نتایج مطلوب دست یافت.

وی با بیان اینکه طبق گفته بزرگان و علمای دینی در جاهایی که احساس می‌کنید امر به معروف اثر بخش نیست و اثر معکوس دارد، باید این فریضه واجب را کنار گذاشت، افزود: می‌توان هنگام دیدن یک منکر در جامعه با تظاهر و رفتار فردی، نسبت به این موضوع اعلام بیزاری و یا رفتار روشنگرانه کرد.

استاندار همدان افزود: از برنامه‌ها و شیوه‌های نوین و علمی، اعتقادی برای مقابله و مبارزه با منکرات در سطح جامعه استفاده شود.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر به گونه‌ای انجام و اجرایی گردد که منجر به نتیجه مطلوب شود، افزود: از برنامه‌ها و طرح‌های علمی و مطالعه شده‌ی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان حمایت می‌شود.

وی تاکید کرد: دولت حامی آمران به معروف و ناهیان از منکر است و در این راستا مجموعه استانداری آماده پشتیبانی لجستیکی و نیروی انسانی به منظور منطبق شدن فضای همدان با فضای معنوی است.

کد خبر 5491248

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =