بافت فرسوده کرمانشاه نیازمند نوسازی و بهسازی است

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به لزوم سرمایه گذاری در بافت فرسوده، گفت: بافت فرسوده کرمانشاه نیازمند نوسازی و بهسازی است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن امیری مقدم عصر سه شنبه در نشست شورای عالی مسکن کشور که با حضور رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران برگزار شد، اظهار کرد: مسکن یکی از نیازهای بسیار مهم شهروندان است و طرح نهضت ملی مسکن با هدف تأمین این نیاز ضروری اجرایی شده است.

وی افزود: اجرای طرح نهضت ملی در کنار ایجاد یک جهش در تولید مسکن و ایجاد اشتغال برای جوانان شرایط مناسبی را برای خانه دار شدن شهروندان فاقد مسکن فراهم می‌کند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در اجرای این طرح باید حتماً از پیمانکاران، نیروی کار بومی و مصالح تولید استان کرمانشاه استفاده شود تا مردم کرمانشاه شاهد ثمرات و برکات این نهضت ملی در حوزه تولید و اشتغال باشند.

امیری مقدم با هشدار به مدیرانی که در مسیر طرح نهضت ملی مسکن مانع تراشی می‌کنند، بیان کرد: مدیرانی که با برنامه‌های دولت همراه نباشند جایی در استان کرمانشاه ندارند و برکنار می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: باید هر چه زودتر مشکلات و موانع قرار گرفته در مسیر برخی زمین‌هایی که قرار است در اختیار این طرح قرار گیرند، رفع شود.

استاندار کرمانشاه بر ممنوعیت فروش خانه‌های سازمانی ادارات تاکید کرد و گفت: این تک واحدها در قالب طرح نهضت ملی مسکن تبدیل به مجموعه‌های مسکونی شوند تا زمینه صاحب خانه شدن افراد بسیار بیشتری فراهم شود.

امیری مقدم تاکید کرد: باید در پروژه‌های نهضت ملی حتماً از همان ابتدا نیازهای خدماتی، آموزشی و رفاهی دیده شوند و یک مجتمع کامل برای زندگی مناسب به تحویل مردم داده شود.

وی با تاکید بر اینکه شهردار باید به دنبال ایجاد یک تحول مثبت بافت فرسوده باشد، افزود: بافت فرسوده در کرمانشاه کاملاً نیازمند نوسازی و بهسازی است و شهرداری باید با فراهم کردن بسترها زمینه سرمایه گذاری‌های جدید و شکل گیری یک رونق اقتصادی در این بافت‌ها را فراهم کند.

استاندار کرمانشاه همچنین عنوان کرد: در مرکز شهر خانه‌های ویران و دیوارهای فروریخته‌ای دیده می‌شوند که سیمای کرمانشاه را زشت کرده و باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف و ساماندهی شوند تا شهروندان شاهد یک منظره زیبا و خوشایند باشند.

کد خبر 5492741

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =