تحقق نظام هویتی هوشمند مهمترین برنامه سازمان ثبت احوال

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت:تحقق نظام هویتی هوشمند و تمام الکترونیک و ارتقا سطح سازمان در کشور هدف اصلی ماست .

به گزارش خبرگزاری مهر، هاشم کارگر در بازدید سرزده از ادارات ثبت احوال جنوب و شهرری با اشاره به اینکه تخصص و دانش در ثبت احوال منحصر به فرد است گفت: تحقق نظام هویتی هوشمند و تمام الکترونیک و ارتقا سطح سازمان در کشور هدف اصلی ماست که این امر با همت، تلاش و همیاری و همکاری کلیه کارکنان سازمان محقق خواهد شد.

معاون وزیر کشور ضمن تاکید بر آسیب شناسی دقیق وضعیت موجود افزود: باید با دید کارشناسی به همه امور نگاه شود و ضمن بررسی آسیب‌های موجود نسبت به ارائه پیشنهادهای لازم و اتخاذ برنامه‌ها و تصمیمات کاربردی در جهت ارتقای سطح خدمات در ادارات تلاش کرد.

کارگر در ادامه سخنان خود استفاده از فناوری و ارتقای ارائه خدمات بصورت الکترونیک را یادآور شد و اظهار داشت: یکی از کارهای مهم و اساسی در ادارات ثبت تقویت حوزه فناوری می‌باشد که تحقق این امر سازمان را به سوی سازمانی پویا و پیشرو در ارائه خدمات بهینه سوق خواهد داد.

رئیس سازمان ثبت احوال با تاکید بر ضرورت بررسی مجدد مأموریت‌ها و وظایف سازمان متناسب با انتظارات و اولویت‌های کنونی گفت: استفاده معقول و منطقی از موقعیت ثبت احوال و استفاده از ظرفیت‌های موجود امری اجتناب پذیر است که موجب ارتقا سطح سازمان خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته توسط همکاران در این مدت بویژه همت و تلاش در راه اندازی مجدد صدور کارت‌های هوشمند ملی به حضور و بازدید معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور از سازمان ثبت احوال اشاره و اظهار داشت: اقدام در جهت اصلاح فرآیندها و ساماندهی امور، توجه ویژه به منابع انسانی، بررسی جهت اصلاح ساختارها، برگزاری کلاس‌های آموزشی و توانمندسازی همکاران و همچنین شفاف سازی و عدالت محوری و کارسنجی و توزیع متناسب نیرو برخی از برنامه‌هایی است که تاکنون در جهت ارتقای سطح همکاران سازمان به آنها پرداخته شده است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور در پایان با حضور در مرکز مکانیزه صدور شناسنامه تهران با تاکید بر انجام امور در چارچوب قوانین و به صورت مکانیزه و سیستمی و پرهیز از کاغذبازی، نظارت صحیح بر امور، تلاش در جهت رضایتمندی شهروندان و مراجعان، رفع کمبودها و تلاش در جهت بهبود خدمات، سرعت در ارائه خدمات بهینه به متقاضیان تاکید کرد.

لازم به ذکر است اداره ثبت جنوب تهران تنها مرکز مکانیزه صدور شناسنامه در تهران می‌باشد که بالغ بر ۹۰ درصد شناسنامه‌های شهروندان تهران بزرگ در این واحد به چاپ می‌رسد.

در این بازدید مسائل و مشکلات مطروحه کارکنان و شهروندان توسط هاشم کارگر معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

کد خبر 5493513

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha