یکی از مهمترین مباحث جامعه اسلامی و ایرانی موضوع جمعیت است

زاهدان - امام جمعه موقت زاهدان گفت: یکی از مهمترین و اصلیترین مباحث امروز جامعه اسلامی و ایرانی موضوع جمعیت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام علی اکبرپور در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: اگر انسان می‌خواهد به کمال رسد باید از مسیر تقوا به این مهم دست یابد.

امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه از مستحکم‌ترین راه‌ها برای رسیدن به جامعه‌ای سالم دست یافتن به تقوای الهی است، افزود: یکی از مهمترین و اصلی‌ترین مباحث امروز جامعه اسلامی و ایرانی موضوع جمعیت است.

وی با اشاره به اینکه در مؤلفه جمعیت سه موضوع دارای اهمیت است، ادامه داد: اولین موضوع مؤثر در جمعیت تشکیل زندگی و خانواده، مؤلفه دوم تحکیم و استحکام خانواده و مؤلفه سوم تکثیر نسل است.

اکبرپور با بیان اینکه کشوری که پیر شود مورد هجمه چپاولگران خواهد بود و نخبگانش کاهش پیدا خواهند کرد، گفت: جامعه رو به پیری استقامتش کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب چندین سال شعار سال را موضوعات اقتصادی تعیین کردند، افزود: امروز روزنه‌هایی پیداست و البته جراحی بدون رنج نمی‌شود ولی اگر غده‌ای از بدن بخواهیم بیرون برود قطعاً این جراحی لازم است.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به اینکه دولت در این مسیر جراحی اقتصادی منطقی عمل کرده، گفت: جراحی درد و دوران نقاهت دارد باید تحمل کرد، تا کی باید کالاهای اساسی ما را دیگران مصرف کنند و از این مملکت خارج شود.

وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ احتکار خانگی از ما دور شود، تصریح کرد: اگر در خانه بیشتر از چند روز آذوقه پس‌انداز کرده باشید احتکار خانگی می‌شود.

امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه رمز موفقیت مقاومت است، گفت: در طول ۴۳ سال پس از انقلاب هر جا مردم پای کار و مقاوم بودند معجزه‌ها رخ داده و اگر بناست گردنه رد شود باید ایستادگی کرد.

کد خبر 5494724

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =