جلوه‌ای از کمک‌های خیرین زرین دشتی به نوعروسان/اهدای ۱۰۰ جهیزیه

زرین دشت-خیرین زرین دشتی در راهی کردن نوعروسان به خانه بخت جلوه هایی از مهربانی را خلق کردند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها- آمنه سپهر: خدمت بی منت خیران و کمیته امداد با خلق جلوه‌های بی نظیر از همدلی در روزهایی که معیشت مردم با نوسانات زیادی روبرو و بازار اجناس و لوازم خانگی دچار التهابات شدیدی شده است، همچنان تداوم دارد.

از هر قشری در تحقق این مسیر آمده بودند و هرآنچه در توان داشتند بکار گرفته و از تمامی ظرفیت و پتانسیل‌های این نهاد مردمی برای کمک به آسیب دیدگان و نیازمندان بهره جستند و با کمک‌های انسان دوستانه خود تصویر زیبای همدلی را بر آشیانه تازه بنا شده نوعروسان مددجوی تحت حمایت کمیته امداد آویختند.

آنها آغوش مهربانی گشودند، دست در دست هم دادند تا گره‌ای از مشکلات خانوارهای نیازمند دارای دختران و پسران دم بخت باز کنند و مرهمی بر زخم‌های زندگی آنان باشند.

مراکز نیکوکاری شهرستان زرین دشت با جذب خیرین دوشادوش کمیته امداد و در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به اقشار آسیب دیده هر آنچه در توان داشتند بکارگرفتند تا مرهمی بر دردهای نیازمندان و محرومان باشند.

به همین منظور کمیته امداد زرین دشت در اقدامی با برپایی همایش تجلیل از فعالین مراکز نیکوکاری به پاس قدردانی از تلاش‌های انسان دوستانه خیرین، یکصد سری جهیزیه که با مشارکت خیرین و کمیته امداد امام خمینی این شهرستان تهیه شده بود به نوعروسان تحت حمایت این نهاد اهدا کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان زرین دشت در حاشیه تین مراسم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون یکصدجهیزیه به ارزش ریالی هر جهیزیه افزون بر ۳۵۰ میلیون ریال توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و خیران نیک‌اندیش به دختران دم بخت تحت پوشش این نهاد انقلابی اهدا شد.

وی ادامه داد: هر سری جهیزیه دارای پنج وسیله از جمله تلویزیون، اجاق گاز، یخچال، جاروبرقی و ماشین لباسشویی است که به مددجویان شهرستان زرین دشت هدیه شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) زرین دشت عنوان کرد: سال گذشته نیز بیش از ۱۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های تحت پوشش این نهاد اهدا شده است.

صالحی با تاکید بر اینکه کمیته امداد زرین دشت ۵۷۰۰ خانوار را در زیر چتر حمایتی خود قرار داده است، بیان داشت: همه تلاش ما بر این است که با توانمند سازی مددجویان زمینه اشتغال پایدار آنان را فراهم کنیم.

وی با اشاره به تأثیرات ازدواج آسان در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: ازدواج جوانان و همچنین ترویج فرهنگ ازدواج آسان می‌تواند در پایداری زندگی زوج‌های جوان و کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد.

جهش منابع اعتباری تسهیلات کم بهره برای مددجویان

رئیس کمیته امداد امام حمینی (ره) شهرستان زرین دشت همچنین از تزریق اعتبارات خوب برای ارائه تسهیلات به مددجویان در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: منابع اعتباری تسهیلات کم بهره برای مددجویان در سال جاری از جهش بسیار خوبی برخوردار بوده که می‌تواند در راستای توانمند شدن خانوارهای مددجویی تأثیر شایانی داشته باشد.

جلوه‌ای از کمک‌های خیرین زرین دشتی به نوعروسانی/اهدای ۱۰۰ جهیزیه

صالحی میزان تسهیلات اختصاص یافته سال جاری به این نهاد برای پرداخت وام‌های کم بهره (۴ درصدی) به مددجویان تحت حمایت زرین دشت را ۴۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این مقدار تسهیلات به منظور کار آفرینی و اشتغال پایدار مددجویان این شهرستان در نظر گرفته شده است.

او همچنین از تسهیل شرایط تحت پوشش قرار گرفتن خانوارهای نیازمند در این نهاد نیز خبر داد و گفت: بحمدلله امروز برای تحت حمایت قرار گرفتن در کمیته امداد این شهرستان صف انتظاری وجود ندارد و پس از بررسی یک هفته‌ای خانواری که از لحاظ معیشتی نیازمند باشد، بلافاصله به تحت پوشش کمیته امداد در می‌آید.

امام جمعه زرین دشت نیز در گفتگو با خبرنگار مهر بر ضرورت تسهیل زمینه ازدواج جوانان تاکید کرد و گفت: ازدواج و فرزند آوری یکی از مسائل مهمی است که همیشه مورد توجه نسل جوان جامعه است، زیرا باید روی این موضوع سرمایه گذاری کرد.

حجت الاسلام غلامرضا دروندپور افزود: یکی از مسائلی که جوانان را با توجه به علاقمندی به تشکیل زندگی مشترک از ازدواج دلسرد می‌کند، دغدغه‌های جدی عروس و دامادها برای تهیه جهیزیه بوده که با توجه به گرانی‌های حاکم در بازار و بحث اشتغال، می‌طلبد خیرین در این زمینه نقش ارزنده خود را ایفا کنند.

جلوه‌ای از کمک‌های خیرین زرین دشتی به نوعروسانی/اهدای ۱۰۰ جهیزیه

امام جمعه زرین دشت خاطرنشان ساخت: خیرین مراکز نیکوکاری شهرستان زرین دشت با کمیته امداد اقدامات خوبی برای تهیه جهیزیه انجام داده اند که جای قدردانی دارد.

او تصریح کرد: بنده به همه جوانان و خانواده‌های آنان توصیه می‌کنم که امر ازدواج را جدی گرفته و زمینه ازدواج جوانان را تسهیل کنند.

خطیب جمعه زرین دشت با بیان اینکه در حال حاضر یکی از طرح‌های استکبار جهانی جنگ جمعیتی یا کاهش جمعیت جهان است، یادآور شد: با توجه به اینکه در سه دهه اخیر میزان مرگ باروری در ایران ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده، می‌طلبد که خیرین نیک اندیش برای فراهم کردن مقدمات ازدواج جوانان که مهمترین آن تهیه جهیزیه است وارد عمل شده و همانگونه که در رزمایش مواسات و همدلی پیشقدم بودند یک رزمایش بزرگی تحت عنوان ایران جوان بمان را راه اندازی کنند.

دروند پور گفت: مردم عزیز هم در این رزمایش یک پویش همگانی تشکیل دهند و ضمن شناخت جامعه هدف، زمینه ازدواج آسان را برای جوانان زرین دشتی فراهم سازند.

نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه آئین تجلیل از خیرین حوزه کمیته امداد شهرستان زرین دشت در گفتگو با خبرنگار مهر بر لزوم‌حمایت جدی همه دستگاه‌ها و خیرین برای رفع موانع پیش روی ازدواج جوانان تاکید کرد و گفت: باید با رفع بروکراسی‌های اداری در پرداخت تسهیلات کمیته امداد به جوانان زمینه ازدواج آنان را فراهم ساخت.

محمد جواد عسکری افزود: به همین منظور در دیدار با سید مرتضی بختیاری رئیس کل کمیته امداد کشور تقاضای ۵ هزار فقره تسهیلات ارزان قیمت ۱۰۰ میلیون تومانی برای اشتغال جوانان شهرستان‌های داراب و زرین دشت را داده ایم.

وی از موافقت این رقم اعتباری برای ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان این دو شهرستان توسط رئیس کل کمیته امداد کشور خبر داد و بیان داشت: در همین راستا پیشنهاد داده ایم تا شهرستان‌های داراب و زرین دشت به عنوان پایلوت در زمینه اشتغال در استان فارس مدنظر قرار بگیرند.

۱۵۰۰ فقره تسهیلات ارزان قیمت برای شهرستان زرین دشت در نظر گرفته شد

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با ذکر این نکته که کمیته امداد باید با آموزش ماهیگیری به مددجویان خود زمینه اشتغال دائم آنان را فراهم کند، خاطرنشان ساخت: با رایزنی‌های انجام شده ۱۵۰۰ فقره تسهیلات ارزان قیمت برای شهرستان زرین دشت در نظر گرفته شده که بزودی عملیات پرداخت آنان آغاز می‌شود.

جلوه‌ای از کمک‌های خیرین زرین دشتی به نوعروسانی/اهدای ۱۰۰ جهیزیه

عسکری با تاکید بر اینکه در حوزه نمایندگی وی مهمترین اولویت او ایجاد اشتغال برای جوانان است، ابراز کرد: به همین منظور همه مسئولان باید مثل دوران دفاع مقدس شبانه روز برای حل مشکلات جوانان و رفع موانع پیش روی زندگی مشترک آنان تلاش کنند.

وی فرزندان کمیته امداد را نخبگانی خطاب کرد که برخی از آنها با کسب مدارج علمی در مقاطع مختلف به عنوان نمایندگان مردم در ادوار مختلف در مجلس پیگیر حل مشکلات مردم هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همه ما بر این باوریم که در راستای عبور از بحران‌ها باید از فرصت‌های موجود استفاده کرد و با وحدت و همدلی برای رفع مشکلات و چالش‌های موجود تلاش کرد.

او خواستار هم افزایی و همدلی همه آحاد جامعه برای گذر از بحران شد و گفت: بخشی از گرفتاری‌های فعلی کشورمربوط به تحریم‌ها و بخش دیگری از آن بی توجهی به مطالبات مقام معظم رهبری در رابطه با شعارهای سال است که عمدتاً مسائل اقتصادی مردم است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اذعان بر اینکه جنگ روسیه و اکراین معادلات امنیت غذایی دنیا را به هم ریخته است، یادآور شد: همان آمریکایی‌هایی که ادعای پیش قراولی در امنیت غذایی دارند نیز دچار چالش‌های اساسی در امنیت غذایی شده اند.

او درصدی از مشکلات فعلی کشور را ناشی از بی تدبیری و سوءمدیریت در کشور دانست و عنوان کرد: ارز دو نرخی باعث فساد در کشور می‌شود و به همین منظور باید برای برطرف کردن فساد با تزریق هزینه و صرف وقت بصورت مداوم تلاش کرد.

عسکری تصریح کرد: بخشی از مصائب فعلی کشور به مدیریت‌های قبل بر می‌گردد در حالیکه ما به دنبال مقصر نیستیم اما اذعان داریم که بخش بسیاری از این مشکلات به گذشته‌ای برمی گردد که مدیران کشور با رها کردن مسائل زمینه ساز وضعیت فعلی شدهاند.

این نماینده مجلس یازدهم بیان داشت: قرار نیست در رها شدگی های مسائل داخلی کشور مردم آسیب ببینند، بلکه باید مجلس و دولت انقلابی با هر آنچه که در توان دارند برای گذر از این فضا تلاش کنند.

عسکری عبور از فضای دشورا فعلی کشور را در گروی همراهی و همدلی دانست.

شهرستان زرین دشت به مرکزیت حاجی آباد با جمعیتی نزدیک به ۸۰ هزار نفر در ۲۷۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

کد خبر 5495109

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha