مدیران کم‌کار و منفعل در کارگروه اشتغال البرز توبیخ می‌شوند

البرز - استاندار البرز گفت: مدیران کم‌کار و منفعل در کارگروه اشتغال توبیخ می‌شوند چراکه با توجه به شعار سال ایجاد اشتغال و حمایت از تولید بویژه دانش بنیان یک ضرورت است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی عبداللهی در کارگروه اشتغال استان که روز شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه امسال پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی، مسئولیت خطیری را بر عهده داریم، افزود: مجموعه مدیران استان برای تحقق شعار سال باید کار و تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی ادامه داد: ایجاد ۶۰ هزار شغل تا پایان سال ۱۴۰۱ مهمترین برنامه استان است و در این راستا کم‌کاری و بی توجهی هیچ مدیری پذیرفتنی نیست.

عبداللهی گفت: انتظار می‌رود که با عزم و اراده‌ای قوی و با تبعیت از سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم، این هدف برای اشتغال استان از میزان تعیین شده، فزونی یابد.

وی افزود: البرز ظرفیت‌های فراوانی برای ایجاد اشتغال دارد چراکه اکنون در تمامی شهرک‌های صنعتی استان به دلیل پویایی و تحرک در تولید و صنعت، نیاز به نیروی کار است.

استاندار البرز گفت: ضرورت دارد با توجه به افزایش ۵۷ درصدی حقوق و دستمزد کارگران، تدابیر و مشوق‌های ویژه ای نیز برای کارفرمایان داشته باشیم.

وی افزود: باید رفع موانع و تسهیل امور تولید کنندگان و صنعتگران را با اهتمام ویژه ای دنبال کنیم تا بستر مناسبی برای جذب نیروی کار و پرداخت حقوق فراهم شود.

عبداللهی گفت: شهرک‌های صنعتی بویژه در شهرستان اشتهارد به امکاناتی همچون حمل و نقل مناسب و محلی جهت اسکان کارکنان نیاز دارند که این امکانات باید با نگاه ویژه ای مهیا شود.

وی افزود: از این پس مدیران ضمن حضور فعال در جلسات کارگروه اشتغال باید گزارش عملکرد خود را در این راستا ارائه دهند.
استاندار البرز گفت: عملکرد مدیران باید نمود عینی و مستندات لازم را داشته باشد چراکه درصدد هستیم نرخ بیکاری البرز را به ۷ درصد و کمتر از این مقدار، برسانیم.

کد خبر 5495759

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =