خروج ۷۰ هزار کیسه آرد خبازی از چرخه تولید نان در خراسان جنوبی

بیرجند- سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی بیش از ۷۰ هزار کیسه آرد خبازی از چرخه تولید نان خارج و از آنها در جاهای دیگر استفاده شده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد اشرفی عصر سه شنبه در نشست دبیران سازمان‌های مردم نهاد خراسان جنوبی خطاب به آنها گفت: ضریب نفوذ و تأثیرگذاری شما در جامعه به دلیل اینکه بیشتر مورد سوال و مطالبه افراد و گروه‌های مختلف درباره پیامدها و آثار اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌های قرار می‌گیرید، نسبت به دیگران بیشتر است.

به گفته وی دولت‌ها در سال‌های گذشته به دلایل مختلف از اصلاح نظام رایانه‌ای خود داری کردند که از آن جمله تبعاتی است که اجرای آن به دنبال دارد اما دولت سیزدهم بر اساس الزامات و دستورالعمل‌های موجود در سال اول کار خود و بر اساس تکلیف قانونی که داشت، این طرح را اجرا کرد.

وی تصریح کرد: همه موافقان و کسانی که با این دولت هم سو نمی‌باشند بر ضرورت اصلاح ساختار اقتصاد کشور تاکید دارند اما روش هر یک برای اجرای آن متفاوت است.

اشرفی ادامه داد: مبارزه با رانت و فساد یکی از اهداف اجرای این طرح است که در کشور با ارز ۴۲۰۰ تومانی به وجود آمده بود و بر اساس نیازهای جامعه یارانه مد نظر تخصیص نمی‌بافت اما با اجرای طرح مردم سازی یارانه‌ها، قرار است یارانه به جای وارد کننده به مصرف کننده داده شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ادامه داد: بر اساس بررسی‌های انجام شده در آمد متوسط سرانه سالانه هر خانوار در استان ۵۴ میلیون تومان و درآمد ماهانه هر خانوار ۴/۵ میلیون تومان در خانوارهای شهری خراسان جنوبی است.

وی با اشاره به اینکه متوسط درآمد سرانه هر خانوار در کشور سالانه ۷۴ میلیون تومان است، ادامه داد: درآمد متوسط سرانه سالانه هر خانوار روستایی خراسان جنوبی ۲۴ میلیون تومان و میزان آن در کشور ۴۳ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی نیم درصد ثروت کشور را تأمین می‌کند، اظهار داشت: دولت سیزدهم خود را مکلف می‌داند که برای مناطق کمتر توسعه یافته مانند خراسان جنوبی اقدامات ویژه‌ای انجام دهد.

اشرفی با بیان اینکه ارزانی بدون چارچوب نظامند به تولید آسیب می‌رساند بنابر این نخریدن برای اینکه کالاها ارزان شوند، چیز خوبی نیست، ادامه داد: در حوزه آرد و نان بیش از ۷۰ هزار کیسه آرد خبازی از چرخه نانوایی‌های استان خارج و در جاهای دیگر از آنها استفاده شده است.

به گفته وی در خواست آرد یارانه‌ای از ۸۳۹ هزار تن در ابتدای سال ۱۴۰۰ به یک میلیون و۳۰۰ هزار تن در سال ۱۴۰۱ در استان رسید. این در حالی است که در بازارچه ماهیرود یک کیسه آرد بیش از ۸۰۰ تا یک میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در ادامه این جلسه دبیران سازمان‌های مردم نهاد به بیان دیدگاه‌های خود در باره موضوع‌های مختلف چون نبود سهم مشخصی در تسهیلات بانکی برای جوانان، ضرورت حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی در جمع مردم در مهرشهر، همکاری نکردن بانک‌ها با افراد معرفی شده برای دریافت تسهیلات، تسریع در تکمیل خانه جوان بیرجند اشاره کردند.

کد خبر 5498754

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =