معلمان داشته های قدیم را با آموخته های روز به جامعه ارائه دهند

گرگان- رئیس مرکز بزرگ اسلامی استان گلستان گفت: بنا به مقتضیات زمان، نیازها و شبهات متفاوت شده و معلمان باید داشته های قدیم خود را همراه با آموخته ها و مهارت های روز به جامعه ارائه دهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، حجت الاسلام نورعلی دیلم در نشست هم اندیشی با اساتید مدارس علوم دینی اهل سنت و تجلیل از مدرسین برتر استان گلستان اظهار کرد: اندیشمندان و معلمان در تحولات تاریخ نقش داشته اند و اگر تحولی در طول تاریخ اتفاق افتاد و چراغی روشن شد و مردم در مسیر هدایت و سعادت قرار گرفتند، به خاطر وجود اندیشمندان، معلمان و اساتیدی بوده است که انسانها را از مسیر تاریکی و ظلمت به سمت نور سعادت و رستگاری هدایت کردند.

رئیس مرکز اسلامی استان گلستان با بیان اینکه، سخن در خصوص مقام معلم، استاد و مدرس زیاد است، افزود: افتخار داریم در دین مبین اسلام هستیم دینی که تمامی دستورات آن برپایه اندیشه، معرفت، قلم، خواندن و علم آموزی است.

حجت الاسلام دیلم گفت: دعای خیر جایگاه ویژه ای در بین علمای ترکمن صحرا دارد. صحیفه سجادیه امام سجاد (ع) نمونه کاملی از دعای خیر است که به آن توجه کنیم. تدریس و درس دادن با نگاه دینی و قرآنی بسیار اثرگذار و تاثیرگذار است. امروز لازم است به سمت و سویی برویم که از نظر علمی به جایگاه دعای خیر عالم و معلم بپردازیم.

رئیس مرکز اسلامی استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه، شرایط تدریس با گذشته فرق دارد، گفت: امروز بنا به مقتضیات زمان، نیازها و شبهات متفاوت شده است. امروز لازم است با حفظ سنت های قدیم و حفظ ارزشها، متناسب با زمان پیش برویم و داشته های قدیم خود را همراه با آموخته های امروزی و مهارت های روز به جامعه و مخاطبان ارائه دهیم.

حجت الاسلام دیلم، اخلاص و تدریس بدون تبعیض را از ویژگی های مهم معلم و مدرس بیان کرد و گفت: پیامبر (ص) می فرمایند دورترین خلایق از خدا آموزگار کودکانی است که میان آنان همه را به یک چشم نگاه نکند و تبعیض قائل شود و در تدریس خدا را در نظر نداشته باشد.

وی، تواضع و فروتنی را از دیگر خصلت های معلم و استاد برشمرد و افزود: آفت علم، غرور است. بنا به فرمایشات حضرت علی (ع)، معلم در مقابل دانش آموزان خود تواضع داشته باشد.

کد خبر 5500073

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =