ضمانت وام زنان سرپرست خانوار از سوی کمیته امداد

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت گفت: ضمانت نامه‌های بانکی را برای زنان سرپرست خانوار ایجاد می کنیم تا بتوانند از بانک‌ها وام بگیرند، در همین خصوص ۴۶۲۰ فقره ضمانت نامه صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عاشوری در نشست خبری امروز با اشاره به اقدامات این صندوق، گفت: ما در ششمین سال تأسیس قرار داریم و تلاش همکاران باعث شده که رشد این صندوق روز به روز افزایش پیدا کند و این افتخار را مدیون همکاران هستیم.

وی افزود: در شرایط دشوار کرونایی یک روز شعبات بانکی خود را تعطیل نکردیم و در همین ایام کرونا جان چند تن از همکاران ما را گرفت.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت گفت: ما در حوزه درمان ۱۱ هزار تسهیلات در قالب ۹۸ میلیارد تومان به مددجویان ارائه دادیم که این رقم بسیار خوبی است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۳۴ هزار اشتغال را در بین مددجویان ایجاد کرده ایم که ۷۲۲ میلیارد تومان در همین زمینه به مددجویان پرداخت شده است.

آشوری به دیگر تسهیلات تسهیلات ارائه شده به مددجویان کمیته امداد امام خمینی رحمت الله اشاره کرد و گفت: درباره موضوعات فرهنگی ۹۸۰۰ تسهیلات در قالب ۹۶ میلیون تومان به مددجویان این نهاد حمایتی کمک شده است.

وی همچنین به خدمات صندوق امداد ولایت در حوزه مسکن خرید، احداث و تعمیر مسکن مددجویان اشاره کرد و گفت: در این باره ۳۹ هزار تسهیلات را به مددجویان ارائه دادیم که ۴۵۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی تاکید کرد: در مجموع ۳۱۴ هزار تسهیلات به مددجویان کمیته امداد ارائه شده که در این راستا ۳,۲۰۰ میلیارد تومان نیز به مددجویان پرداخت شده است.

وی با اشاره به خوش حساب بودن مددجویان کمیته امداد در پرداخت اقساط وام‌ها گفت: پیش‌بینی ما این بود که ۱,۴۰۰ میلیارد تومان از محل دریافت اقساط از وام‌های مددجویان دریافت کنیم که به سبب خوش حساب بودن مددجویان کمیته امداد این رقم ۱,۵۸۲ میلیارد تومان پرداخت شد و ما نسبت به زمان قبلی ۱۳ درصد از ۱۳ درصد پیشرفت داشتیم.

وی به یکی از خدمات دیگر صندوق امداد شرکت گفت شعبه مجازی ماه آغاز به کار کرد و سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد که از طریق همین شعبه مجازی ۲۶۰۰۰ افتتاح حساب صورت گرفته که قریب به ۶۰ درصد از این افتتاح حساب‌ها از طریق استان سیستان و سیستان و بلوچستان است.

عاشوری به یکی دیگر اقدامات این صندوق اشاره کرد و گفت: ما توانسته ایم در قالب تسهیلاتی، ضمانت نامه‌های بانکی را برای زنان سرپرست خانوار ایجاد کنیم تا بتوانند از بانک‌ها وام بگیرند، در همین باره ۴۶۲۰ فقره ضمانت نامه صادر و توانسته ایم ۲۱۰ میلیارد تومان به مددجویان خدمت ارائه کنیم.

وی ادامه داد: در سال جاری تلاش می‌کنیم تا فعالیت‌های خود را به سمت الکترونیکی شدن سوق دهیم این کار موجب می‌شود که به محیط زیست کمک کند و صرفه جویی کنیم.

کد خبر 5502922

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha