برخورد انقلابی با اهمال مسئولان دارای حق امضا انجام می شود

یزد- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام مسئولانی که امضا در اختیار آنهاست اگر بخواهند اهمال و وقت کشی کنند با آنها برخورد انقلابی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله عبدالمالکی صبح جمعه در مراسم کلنگ زنی، بهره برداری و رونمایی از طرح های جدید شرکت سنگ آهن مرکزی بافق – ایران اظهار داشت: هدف اول من از این سفر، تشکر از کارگران سنگ آهن بافق و مدیران زحمتکش آن است که این مجموعه بزرگ را سرپا نگه داشته و آینده ای بسیار عالی را برای آن رقم می زنند.

وی همچنین با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی(ره) بیان کرد: برخی موارد در اندیشه های امام شاخص بوده و وقتی تحلیل محتوا روی سخنان ایشان انجام شده، بیشترین تکرار واژه و گروه توسط ایشان، «مردم» بوده است.

عبدالملکی عنوان کرد: ذهن حضرت امام سرشار از ایده خدمت به مردم است که اینها برآمده از مکتب اسلام است که در آن مردم ولی نعمتان اصلی حاکمیت هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از نگاه بزرگان دین، بعد از واجبات، بزرگترین اقدام خدمت به مردم است و امام راحل نیز بر همین مبنا وارد مبارزات شدند و خود را وقف مردم کردند.

عبدالملکی بیان کرد: عنصر اصلی همچنان مردم هستند و دولت مردمی به خواست همین مردم شکل گرفت و برای اینکه اهدافش را برای خدمت رسانی به مردم محقق کند، شب و روز نمی شناسد.

وی ادامه داد: محور کار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مردم هستند که از نظر ما وزارت مردم است زیرا اجتماعی ترین وزارتخانه است و در این وزارتخانه، چهار عرصه از زندگی مردم هدفگذاری شده که شامل عرصه کار و اشتغال مردم، کیفیت و روابط کار، عرصه آتیه و رفاه مردم با محوریت رفع فقر و خدمت رسانی به اقشار آسیب پذیر و عرصه اموال مردم و مدیریت درست دارایی های مردمی توسط صندوق هاست.

عبدالملکی افزود: در این راستا تلاش کرده ایم نیروهای خلاق، جوان و انقلابی را در مسند امور قرار دهیم و اکنون ۶۰۰ انتصاب در این وزارتخانه در سطوح مختلف اتفاق افتاده که اغلب جوان، متخصص، مومن و انقلابی و به رغم جوانی، با تجربه هستند.

وی عنوان کرد: ثمره این انتصابات در همین مدت کوتاه، رکورد زنی در بسیاری از تولیدات است و این امیدی است که مبتنی بر ظرفیت های واقعی موجود در جامعه ایجاد شده است و خرسندیم که تیمی را به عنوان مدیر منصوب کرده ایم که تا نیم دوم گام انقلاب می توانند خدمت رسانی کنند.

عبدالملکی ادامه داد: یکی از اقدامات جدی و اساسی که در این دوره انجام شد، سالم سازی نظام مدیریتی و ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد بوده است و گاهی یک اتفاق کوچک می تواند دست های ناپاک بسیاری را قطع کند.

وی افزود: یکی از این شرکت ها با واسطه های متعدد خوراک از سنگ آهن مرکزی خریداری می کرده و به جای اینکه با هم تعامل کنند، چندین واسطه در نظر می گرفتند که به ناحق بهره می گرفتند.

عبدالملکی ادامه داد: انتصاباتی صورت گرفت که با برقراری ارتباط توانستند دست واسطه ها را کوتاه کنند و البته آن شرکت ها نیز ساکت نمی نشینند.

وی افزود: مسئله شفافیت گاهی با یک حرکت کوچک می تواند میلیاردها تومان به نفع مردم باشد و این اتفاق را با حذف برخی واسطه ها و افزایش نفع این شرکت ها که هر دو منافعشان به بازنشستگان فولاد می رسد، افزایش داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: حتما گام دوم انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف، دوره درخشانی خواهد بود.

وی در مورد شرکت سنگ آهن مرکزی ایران را از مفاخر صنعت و فولاد ایران دانست و بیان کرد: آنطور که باید به این معدن و این منطقه توجه نشده و این جا ماندگی و جا زدگی در شرایطی که یکی از مزیت های مطلق کشور ما معدن است، پذیرفتنی نیست.

عبدالملکی، نرخ رشد منفی را برای این شهرستان ناراحت کننده دانست و گفت: این منطقه معدنی محلی برای خارج کردن مواد اولیه و آباد کردن سایر نقاط شده است و این در حالی است که منابع مالی موجود است و این اتفاق فقط در سایه بی توجهی اتفاق افتاده است.

وی عنوان کرد: اگر می گوییم خام فروشی برای کل کشور مطلوب نیست، در مقایس منطقه ای هم می توانیم آن را تعریف کنیم و این اتفاق باید با نگاه به سودآوری در سرمایه گذاری انجام شود.

عبدالملکی اظهار داشت: سنگ آهن مرکزی امروز به پشتوانه دستان قدرتمند این منطقه یک حلقه دیگر از منطقه را آغاز می کنند و بهره برداری های امروز به حوزه فولاد کشور کمک قابل توجهی می کند و این حرکت، حرکتی مبارک برای سنگ آهن مرکزی، بافق و استان یزد و کل صنعت فولاد کشور است.

وی تصریح کرد: البته طبیعتا اجباری برای تامین مواد اولیه سایر مناطق وجود ندارد اما این موضوع اتفاق مبارکی برای کل صنعت فولاد کشور است.

عبدالملکی تاکید کرد: در این روند، پیچ و خم ها و سنگ اندازی های اداری را قبول نداریم و اطمینان داریم با وجود استاندار یزد که تیم هیئت دولت با اطمینان به آن رای داد، این مشکل را در استان یزد نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: اگر نیت عده ای سنگ اندازی باشد، به طور قاطع برخورد خواهیم کرد و رئیسی و مدیری حق ندارد به خاطر اینکه امضا دست اوست، سنگ اندازی کند.

عبدالملکی تاکید کرد: تمام مسئولانی که امضا در اختیار آنهاست اگر بخواهند اهمال و وقت کشی کنند با آنها برخورد انقلابی خواهد شد و اصلا مهم نیست که از دولت قبل به جا مانده باشند یا منصوب دولت فعلی باشند و این مهم همواره مورد تاکید رئیس جمهور نیز بوده است.

وی افزود: ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در دولت اعلام می کنم که تصمیم گیری هایی که در استانها می شود، مورد حمایت ۱۰۰ درصدی ما است.

عبدالملکی با اشاره به افزایش حقوق ۵۷ درصدی کارگران بیان کرد: این افزایش به نفع کارگران و به نفع تولید است و کاملا حق کارگران است و ما هنوز هم شرمنده کارگران هستیم.

وی با اشاره به هجمه ای که به این طرح وارد شد، افزود: باید به نگاه انسانی و وجدان انسانی به این موضوع نگاه شود و کل افزایش برای حداقل بگیرها، به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هم نمی رسد و این ایراد گرفتن حقیقتا بخل است.

عبدالملکی تصریح کرد: اکثریت قریب به اتفاق کارفرمایان منصف این افزایش را اعمال کرده اند و من به نمایندگی از کارگران از آنها تقدیر می کنم و بدانند که بی شک این اقدام در افزایش تولید و بهبود کیفیت تولیدات آنها نیز موثر خواهد بود.

کد خبر 5505963

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha