«دوباره دیدن جهان موازی» منتشر شد

رشت- مجموعه شعر «دوباره دیدن جهان موازی» اثر «علی نوزاد» منتشر و وارد بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه اشعار «علی نوزاد» شاعر گیلانی، بهار امسال منتشر و روانه بازار کتاب شد.

نوزاد در آغاز این دفتر شعر نوشته است: «هر آینه، سرچشمه‌های هنر و ادبیات همواره از چشم‌انداز ناخودآگاه شاعر و هنرمند به منظر تجربه‌ها و دانایی‌ها، خودش را به میدان لذت هنری و داوری‌ها می‌کشاند. در همین راستا می‌توان گفت که ادبیات و به ویژه ساحت دیدهای شاعرانگی، خود شروع واژه‌ها و سطرها، شکلی از انگیزه‌های عاطفی و انسانی به گزاره‌های زیبایی شناسانه، بهره‌گیری در زبانی دیگر با حس‌آمیزی خاصی مخاطب را برای دوباره دیدن هستی و جهان‌های موازی فرا می‌خواند. باری از پی چنین دست‌مایه‌ای است که شاعر از بستر تجربه‌ها و به کارگیری نگرشی دیگر به ساماندهی فضاهای شاعرانه‌ای برای زیستنی دوباره از روزها، حادثه‌ها و گردش روزگاران می‌پردازد که بی‌شک گذرگاه شاعر همانا خود، دویدن و دیدن محور انسان و طبیعت و تاریخ را بر دوش می‌کشد.»

وی همچنین در ادامه یادآور شده است که «و اما آنچه را که پیش رو دارید حاصل روزگار شادی‌ها ورنج‌های (من) شاعر است که در پیوند با زمانه‌ای نزدیک به پنج دهه، از سکوت تا گفتن و شنیدن را در بردارد. لذا بی هیچ ادعا و داوری‌ای، اکنون که موقعیت چاپ قسمتی از آن می‌رسد خواننده مشتاق شعر امروز می‌تواند با خوانش و داوری‌هایش سروده‌های این دفتر را از هر زاویه‌ای که می‌بیند به صدایی دیگر بیندیشد. شاید در این حوالی با من شاعر به حس مشترکی دست یابد.»

«علی نوزاد» که فرزند زنده‌یاد «فریدون نوزاد» شاعر، محقق و نویسنده برجسته گیلانی است، سال ۱۳۲۹ در رشت چشم به جهان گشود. وی مهندس راه و ساختمان است و از سال‌های جوانی قدم در مسیر سرودن شعر نهاد، اما اشعارش را تا پیش از انتشار این کتاب، جایی ارائه نکرده است.

او سروده است «در گوشه‌ای از جهان موازی / هنوز / کسی نشسته / با موهای سپید / دیدگانی بی‌رمق اما مشتاق / در انتظار رویایی سرخ.»

گفتنی است مجموعه شعر «دوباره دیدن جهان موازی» اخیراً در ۹۹ صفحه و با بهای ۴۰ هزار تومان از سوی نشر فرهنگ ایلیا منتشر شده است.

کد خبر 5509337

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha