واعظ آشتياني عضو هيات رييسه شوراي شهر تهران ضمن تاكيد بر ضعف مديريت به عنوان عامل مشترك زيان دهي شركتهاي وابسته به شهرداري افزود : هيچ لزومي ندارد كه معاونان شهرداري كه عضو هيات مديره اين شركتها هستند شر كت داري كنند.

مهندس امير رضا واعظ آشتياني در گفتگو با خبر نگار ما ضمن تاكيد بر اينكه معاونتهاي شهرداري بايد از شركتهاي وابسته به شهرداري  منفك شوند افزود :روش صحيح تر اين است كه يك مر كز نگهدارنده بر فعاليت اين شركتها نظارت داشته باشد و اين شركتهارا راهبري كند .
اين عضو كميسيون حقوقي و برنامه و بودجه شوراي اسلامي  شهرتهران با اشاره به بحران ضعف مديريت در اين شركتها گفت : بايد معلوم شود كه چه عواملي سبب شده است كه يك شركت طي 10 سال كما كان به زيان دهي خود ادامه دهد ، همچنان كه بايد به سود دهي رساندن اين شر كتها نيز مورد بررسي قرار گيرد .
وي در پاسخ به خبر نگار ما در خصوص احتمال اختلاس يا تخلفات مالي در اين شركتها گفت : هنوز در اين مورد به بررسي نرسيده ايم .
وي افزود : طي مدت يك ماهه شهرداري مو ظف شده است كه فهرست كاملي از شركتهاي تحت پوشش خود به همراه گزارشي از عملكرد سه ساله آنها را ارائه دهد و پس ازرسيدن اين گزارش ما نيز تصميمات خود را به شهرداري ابلاغ مي كنيم.
واعظ آشتياني همچنين در مورد مطالبات شهردا ري از دولت و كمبود بودجه به دليل توقف تسبي تراكم گفت: تا كنون دولت در مورد حدود 200ميليارد بدهي خود به شهرداري هيچ اقدامي نكرده است و انتظار ما اين است كه با توجه به وضعيت كنوني شهرداري دولت خود پيشگام باشد تا مطالبات شهرداري را بپردازد .
وي در مورد بدهي 200 ميلياردي شهرداري به مردم در ارتباط با تملك اراضي كه در طرح قرار گرفته است گفت: مردم  به ما مراجعه مي كنند و در اين رابطه دچار مشكل هستند .وي افزود : پرداخت بدهي هاي دولت مي تواند كمك موثري در تسويه حساب با مردمي باشد كه املاكشان در طرح قرار گرفته است.
آشتياني در خصوص تلاشهاي وزارت كشور در تخصيص بودجه به شهرداري ها گفت : گرچه اين كار مهمي براي پيشرفت طرحهاي عمراني است  ودر همه دنيا معمول است ولي در آمد شيرين و آسان ناشي از فروش تراكم باعث شده بود كه تاكنون شهرداري در پي گرفتن بودجه از دولت نباشد.

کد خبر 5521

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha