تعداد پرونده‌های طلاق در دامغان ۶۰ فقره بیشتر شد

دامغان- رئیس دادگستری دامغان با بیان اینکه طی یک سال گذشته ۲۶۶ فقره پرونده طلاق مورد رسیدگی قرار گرفت، گفت: تعداد این پرونده‌ها نسبت به سال ۹۹ به میزان ۶۰ فقره بیشتر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی تقی خاکی صبح شنبه در چهارمین روز از هفته قوه قضائیه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی دادگستری دامغان ضمن بیان اینکه طی یک سال گذشته ۲۶۶ فقره پرونده طلاق در شعبه اول دادگاه عمومی حقوقی و دادرس علی‌البدل مورد رسیدگی قرار گرفت، ابراز داشت: با توجه به اینکه طلاق موضوعی نکوهیده به شمار می‌رود لذا برای کاهش این آمار راه اندازی دادگاه تخصصی خانواده در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه طی سال ۹۹ میزان ۲۰۸ فقره پرونده طلاق در دامغان رسیدگی شده است، افزود: مقایسه آمار این دو سال افزایش طلاق به تعداد ۶۰ فقره پرونده را نشان می‌دهد.

رئیس دادگستری دامغان با بیان اینکه دادگاه تخصصی خانواده طی هفته قوه قضائیه سال جاری به صورت رسمی در این شهرستان فعالیت خود را آغاز به کار کرده است، ابراز داشت: یک قاضی و مشاور قضائی در چارت سازمانی این دادگاه پیش بینی شده است.

خاکی با بیان اینکه یکی از راه‌های کاهش پرونده‌های طلاق ازدواج آگاهانه است، تصریح کرد: این امر در مبانی و شکل‌گیری زندگی موفق تأثیرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه دادگستری دامغان از پیشگامان اجرای طرح الکترونیکی و ابلاغات در سطح استان است، اضافه کرد: سرعت در رسیدگی و اطاله دادرسی از مهم‌ترین برنامه‌های دستگاه قضائی شهرستان است که بیش از گذشته مورد توجه قرار دارد.

رئیس دادگستری دامغان با بیان اینکه مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها در محاکم قضائی در کشور بین ۴۵ تا ۶۰ روز تعیین شده است، افزود: در شهرستان مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های قضائی ۵۰ روز است که روند خوبی را دارد.

خاکی با بیان اینکه طی سال جاری هفت هزار و ۸۰۱ پرونده به مجموعه قضائی دامغان وارد شده است، تصریح کرد: پنج هزار و ۱۸۸ فقره پرونده به مجموعه دادسرا و همچنین هفت هزار و ۶۴۴ پرونده به مجموعه شورای حل اختلاف شهرستان وارد و مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بیشتر فراوانی جرایم در دامغان سرقت است که با ایجاد اشتغال و تولید می‌توان از میزان جرایم سرقت کم کرد، افزود: ۱۱۶ سارق در حال تحمل حبس هستند که باید گفت اقدامات فعال اقتصادی در پیشگیری از جرم سرقت نقش بسزایی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، طی هفته قوه قضائیه از اول تا هفتم تیرماه بیش از ۱۳ عنوان ویژه برنامه در دامغان برگزار می‌شود.

کد خبر 5522865

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha