۵۵۰ فقره سازش در «ستاد تالیف قلوب» شهرستان نهاوند

همدان- رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب نهاوند با اشاره به تشکیل «ستاد تالیف قلوب» عنوان کرد: با اقدامات این ستاد، در شهرستان نهاوند از ۸۴۳ فقره پرونده ۵۵۰ مورد به سازش منجر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی کاظمی یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان نهاوند به مناسبت هفته قوه قضائیه با بیان اینکه افتخار دستگاه قضائی خدمت به افرادی است که مورد ظلم قرار گرفته‌اند و احیای حق مردم و برقراری عدالت کار ارزشمندی است، افزود: با توجه به رفع محدودیت کرونایی واحد ارشاد و معاضدت دادگستری با حضور وکلای پایه یک برای مشورت و مشاوره مردم راه اندازی شده است.

وی گفت: تشکیل «ستاد تالیف قلوب» با دو کمیته مصلحین و کمیته معتذرین اقدامات خوبی را در راستای صلح و سازش انجام می‌دهد که در این راستا، از ۸۴۳ فقره پرونده ۵۵۰ مورد به سازش منجر شد.

رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب نهاوند گفت: دستگاه قضایی فاقد رسانه پویا در سطح شهرستان و استان است و عملکرد این دستگاه به نحو شایسته اطلاع رسانی نمی‌شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود، تصریح کرد: کلاهبرداری ۴۷ میلیارد تومانی یکی از نمایندگی ایران خودرو نهاوند از مردم در کمتر از ۶ ماه تشکیل پرونده و پیگیری شد در این رابطه ۲۴۰ شکایت توسط شاکیان به دستگاه قضایی ارجاع شد.

کاظمی بیان کرد: فعال کردن نهاد داوری در شهرستان از دیگر موارد اجراشده در دستگاه قضایی شهرستان است، در حال حاضر، تعداد ۲ موسسه داوری در شهرستان یکی در بخش کشاورزی و دیگری در بخش عمومی فعال شده است.

وی با اشاره به اینکه پرونده‌های سال ۱۴۰۰، بیش از ۴۳ هزار مورد پرونده بوده که همگی منجر به صدور رای شده است؛ افزود: اولویت دادگستری در سال جاری، اجرای کامل سند تحول قضایی و تعالی آن، اهتمام هرچه بیشتر در صیانت از حقوق عامه، مبارزه جدی، قاطع، سریع و اصولی با مفاسد مختلف و کوتاه کردن زمان رسیدگی‌ها، حفظ حقوق بیت المال و اموال عمومی، اراضی ملی، مراتع و… است.

رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب نهاوند با تصریح بر اینکه تعداد ۵ شعبه شورای حل اختلاف در نهاوند وجود دارد که شورای حل اختلاف نهاوند رتبه اول شوراهای حل اختلاف استان را به دست آورد، اضافه کرد: بیش از متوسط کشوری پرونده‌ها را به صلح و سازش ختم می‌کند که عملکرد بسیار مطلوبی است.

کاظمی با بیان اینکه برخورد با اراذل و اوباش و قدرت نمایی با چاقو و تامین امنیت مردم نیز از اولویت‌ها است که اخیراً در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته و تداوم دارد، اظهار کرد: سیاست قضایی شهرستان علاوه بر حبس و جرائم نقدی، تبعید به مناطق دور افتاده هم برای محکومین در نظر دارند.

کد خبر 5524032

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha