مواد مخدر بیشترین تعداد مجرمان در زندان های زنجان را تشکیل می دهد

زنجان-مدیرکل امور زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان گفت: قاچاق و مصرف مواد مخدر بیشترین تعداد مجرمین در زندان های استان زنجان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین بنیادی ظهر یکشنبه در نشست خبری با بیان اینکه اولین فراوانی جرم ما درون زندان مربوط به موادمخدر و دومی سرقت است، گفت: همچنین تعداد زیادی از زندانیانی که به جرم سرقت وارد زندان شده‌اند، اعتیاد نیز دارند.

وی با اشاره به اینکه از میزان موادمخدر پرتابی به داخل زندان اسلام‌آباد با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف از جمله نصب دوربین کاسته شده است، افزود: کم‌ترین آسیب را در ورود موادمخدر به داخل زندان داریم و خوشبختانه دارای زندان‌های پاکی هستیم.

بنیادی ادامه داد: متادون درمانی در زندان‌های زنجان اجرا می‌شود و این نوع درمان در زندان‌های کشور نیز اجرایی می‌شود.

مدیرکل امور زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان با بیان اینکه برای ۵ نفر از زندانیان که محکوم به اعدام شده بودند، رضایت اخذ شد، گفت: در حال حاضر نیز بیش از ۳۰ نفر محکوم به اعدام داریم که همه آن‌ها مرتکب قتل عمد شده‌اند و به دنبال اخذ رضایت شاکیان هستیم‌.

بنیادی افزود: دو مرکز بند نسوان و کانون اصلاح و تربیت داریم که خوشبختانه استان زنجان ورودی‌های پایینی دارد و پایین بودن ورودی بانوان به زندان‌ها یکی از نقاط مثبتی است که در زنجان به چشم می‌خورد.

وی با بیان اینکه در زنجان زندانی سیاسی و امنیتی به مفهومی که تعریف می‌شود، نداریم، ادامه داد: در بند نسوان آمار بالایی نداریم و در این بند شاهد حضور محکومان جرایم مالی موادمخدر و مشارکت در قتل که اگر درصد بگیریم، مشارکت در قتل بیشتر از سایر جرایم است.

مدیرکل امور زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان با اشاره به موضوع انتقال زندان‌، گفت: در این حوزه قبل از سفر رئیس‌جمهور به استان رایزنی زیادی انجام شد که به نتیجه نرسیدیم.

بنیادی افزود: پس از سفر رئیس‌جمهور نامه موافقت با زمینی که خارج از شهر برای انتقال زندان در نظر گرفته شده است، به استان فرستاده شد که در همین راستا به دنبال واگذاری زمین بوده و سعی می‌کنیم امسال بحث واگذاری زمین انجام شود.

وی با بیان اینکه جرایم اینترنتی در داخل زندان‌های زنجان وجود ندارد، ادامه داد: تلفن‌هایی که در داخل زندان‌ها تعبیه شده، به گونه‌ای است که هر چند دقیقه یک‌بار اعلام می‌کند تماس از داخل زندان است که این موضوع امکان کلاهبرداری از داخل زندان را به حداقل رسانده است.

مدیرکل امور زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان با بیان اینکه در طبقه‌بندی زندانیان باید کسانی که زیر ۱۸ سال هستند در کانون اصلاح و تربیت بوده و بند نسوان و آقایان متفاوت است، گفت: در داخل بند نیز طبقه‌بندی‌هایی وجود دارد و موضوعی به نام زندان‌های VIP نداریم.

بنیادی با بیان اینکه در زنجان متهمی که به واسطه حفظ قرآن از زندان آزاد شود، نداریم، افزود: ارفاقات قانونی تاسیسات حقوقی که داریم شامل این است که هر کس بخواهد از آزادی مشروط، عفو، تخفیف مجازات و مرخصی استفاده کند باید در برنامه‌های فرهنگی شرکت کرده باشد.

کد خبر 5524127

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha