مقصد ۳۰ درصد سفرهای مردم استان بوشهر شهر شیراز است

بوشهر- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: شیراز مقصد ۳۰ درصد سفرهای مردم استان بوشهر است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی شهابی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در یک سال اخیر با انجام ۱۹۱ هزار سفر بیش از چهار میلیون و۴۰۰ هزار مسافر با ناوگان عمومی استان بوشهر جابجا شده که نسبت به مدت مشابه در دوران کرونا از رشد ۹ درصدی برخوردار است

وی اضافه کرد: در دوران کرونا خصوصاً در دوره‌های اوج که ممنوعیت و کاهش سفر با ناوگان عمومی نیز اعمال شد شاهد افت شدید مسافرت و کاهش ۶۰ درصدی سفر با ناوگان عمومی بودیم.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر بیان کرد: خوشبختانه با فروکش کردن کرونا و رفع ممنوعیت سفر، تمایل به سفر با ناوگان عمومی افزایش یافته به گونه‌ای که شاهد رشد ۱۵ درصدی در ماه‌های اخیر هستیم.

وی از ضرر و زیان شدید بخش مسافر استان در دوران کرونا خبر داد و افزود: به واسطه اعمال محدودیت‌های شدید سفر در دوران کرونا بخش مسافر استان ضرر ۵۰ درصدی را تجربه کرد که در تاریخ فعالیت این بخش بی سابقه است.

ناوگان جوان اتوبوسی در بوشهر

شهابی، وضعیت ناوگان عمومی استان خصوصاً اتوبوسی را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: وضعیت ناوگان عمومی استان در بخش‌های سواری کرایه، مینی بوس به نسبت کشور خوب و مناسب است و در بخش اتوبوسی نیز یکی از جوان‌ترین ناوگان عمومی کشور را داریم.

وی همچنین عمده مقصد سفر مردم استان را شهرهای شیراز، اصفهان، آبادان، تهران و بندرعباس بیان کرد و گفت: شهر شیراز با اختصاص ۳۰ درصد سفرهای مردم استان بوشهر بیشترین مقصد سفر مردم در یک سال اخیر بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار هم اکنون تعداد ۵۶۰ دستگاه اتوبوس، ۵۹۳ مینی بوس و ۱۷۰ سواری کرایه بین شهری در سطح استان فعال هستند که با مشارکت تعداد ۳۹ شرکت حمل و نقل مسافر وظیفه جابجایی مسافر در درون و برون استان را برعهده دارند.

کد خبر 5524561

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha