افزایش ۱۲ درصدی فوتی‌های ناشی از تصادفات در خراسان‌جنوبی

بیرجند- مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی از رشد ۱۲ درصدی فوتی‌های ناشی از تصادفات در استان خبر داد و گفت: تعداد فوتی ها در سال ۹۹ حدود ۲۲۳ مورد بوده که در سال گذشته به ۲۶۱ مورد رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی توکلی صبح دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد: طی سال ۱۴۰۰ در پزشکی قانونی خراسان جنوبی ۱۵ هزار و ۶۰۷ مورد معاینه انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸.۶ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بیشترین معاینات مربوط به شهرهای بیرجند، طبس و قاین است، بیان‌کرد: معاینات مربوط به نزاع چهار هزار و ۱۶۴ مورد و معاینات مربوط به تصادفات چهار هزار و ۱۲ مورد بوده است.

توکلی با اشاره به افزایش ۲۰.۳ درصدی آمار مصدومین ناشی از تصادفات در خراسان جنوبی ادامه‌داد: این آمار در سال ۹۹ حدود سه هزار و ۴۰۰ نفر بوده که در سال ۱۴۰۰ به چهار هزار و ۱۰۰ مورد افزایش داشته است که قابل تأمل است.

وی گفت: فوتی‌های ناشی از تصادفات در خراسان‌جنوبی حدود ۱۲ درصد رشد داشته که این آمار در سال ۹۹ تعداد ۲۲۳ فوتی بوده که در سال ۱۴۰۰ به ۲۶۱ فوتی افزایش داشته است.

۲۲۵ مصدوم ناشی از حوادث کار

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بیشترین محل وقوع تصادفات طبس، بیرجند و نهبندان بوده است، اظهار کرد: مصدومین ناشی از حوادث کار در سال ۹۹ تعداد ۱۹۵ نفر بوده که با رشد ۱۵ درصدی به ۲۲۵ مصدوم ناشی از حوادث کار در خراسان‌حنوبی رسیده است.

توکلی با اشاره به اینکه فوتی‌های ناشی از حوادث کار هم از ۱۶ نفر در سال ۹۹ به ۹ نفر در سال ۱۴۰۰ کاهش داشته است، ادامه‌داد: معاینات اجساد در سال ۹۹ تعداد ۴۹۸ جسد بوده که با افزایش ۱۴.۱ درصدی به معاینه ۵۶۸ جسد رسیده است.

وی گفت: علت فوت اجساد بررسی شده حدود ۵۱ درصد حوادث ناشی از وسایل نقلیه، ۷.۳ درصد بیماری‌های قلب و عروق، ۷۴.۲ درصد مربوط به مرگ‌های غیر طبیعی و ۱۴.۱ درصد مربوط به مرگ‌های طبیعی بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: پرونده‌های ارجاع شده به آزمایشگاه پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی نیز ۶۵ درصد در سال ۱۴۰۰ رشد داشته است که علت آن ارجاع و بررسی نمونه‌های الکل در این سال به آزمایشگاه پزشکی قانونی بوده است.

کاهش سقط جنین‌

توکلی با اشاره به اینکه پرونده‌های سقط جنین قانونی در سال ۹۹ در خراسان جنوبی ۱۲۴ مورد بوده که در سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ مورد کاهش داشته است، بیان‌کرد: سقط جنین‌های غیر قانونی و بی ضابطه دغدغه است چراکه سقط جنین‌های قانونی باید تأیید سه پزشک، دو نمونه سونوگرانی حاکی از معلولیت جنین و تأیید قاضی در کمیسیون مربوطه را داشته باشد.

وی یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۸۸ مورد کمیسیون در پزشکی قانونی داشته‌ایم که از این تعداد ۴۸ مورد مربوط به قصور پزشکی بوده است.

کد خبر 5524644

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha