اخوت و برادری با مسلمانان راهبرد نظام جمهوری ایران است

سنندج- مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: اخوت و برادری راهبرد نظام جمهوری است و هرکس خلاف آن را تبلیغ کند دشمن اسلام و نظام اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، ماموستا عبدالسلام کریمی روز دوشنبه در نشست با ائمه جمعه و جماعات استان کردستان در سنندج، از سفر قریب الوقوع رئیس جمهور در اواخر تیرماه به استان کردستان خبر داد و گفت: امید است این سفر برکات مادی و معنوی زیادی برای استان داشته باشد.

وی با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی افزود: تبیین و تفسیر حقوق بشر آمریکایی سبب از بین رفتن شبهه‌ها می‌شود.

ماموستا کریمی در ادامه سخنان خود ایران را رنگین کمان اقوام معرفی کرد و گفت: رنگ‌ها در کنار هم زیبا هستند و با در کنار هم بودن می‌توانند نورافشانی بیشتری داشته باشند.

وی افزود: اقوام مختلف را خدا خلق کرده و هیچ قومی نباید در مقابل قوم دیگر تحقیر شود و این اختلافات و تنوع سلایق نباید منجر به نزاع شود.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم خط کشی میان اقوام مختلف قائل نشده است و ملاک برتری انسان‌ها را تقوا عنوان می‌کند.

کریمی تصریح کرد: اخوت و برادری راهبرد و استراتژی نظام جمهوری است چرا که از دیدگاه قرآن همه مسلمانان با هم برادرند و هرکس خلاف آن را تبلیغ کند دشمن اسلام و نظام اسلامی است.

وی افزود: شیعه و سنی یک امت واحده هستند و در رابطه با اقوام و مذاهب باید برنامه ریزی شود در غیر این صورت دشمنان در این زمینه برنامه‌ریزی خواهند کرد و نظام را به صورت جدی تهدید خواهند کرد.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تصریح کرد: سیاست‌های رئیس جمهور با مقام معظم رهبری یکی است و همه ما تابع مقام معظم رهبری هستیم و اگر مشکلی وجود دارد از عدم اطاعت و کامل اجرا نشدن قانون اساسی است.

ماموستا کریمی در این جلسه قول مساعد داد که مشکلات و مسائل علمای اهل سنت را به صورت جدی پیگیری کند.

وی حل مشکل معیشتی روحانیون اهل سنت و ارائه آن به مجلس و قانونمند کردن آن را یکی از اهداف خود بیان کرد و گفت: تعریف ردیف‌های بودجه به این امر به مجلس ارائه خواهد شد.

ماموستا کریمی خاطرنشان کرد: برای احداث مسکن علما و روحانیون در مناطق سنی‌نشین زمین مورد نیاز باید به مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور واگذار شود.

کد خبر 5525175

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha