طرح شفاف سازی قیمت کالا با یک اقدام کارشناسی انجام شده است

زنجان-رئیس سازمان صمت زنجان گفت: طرح شفاف سازی قیمت کالا با یک اقدام کارشناسی شده انجام شده و شفاف سازی قیمت کالا منجر به حذف حلقه‌های واسط و مازاد در مسیر توزیع کالا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر فغفوری روز چهار شنبه در جمع خبرنگاران، به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد لزوم توجه به ارتقای کیفیت صنعت خودروسازی اشاره کرد و گفت: در راستای عمل به این منویات، اقدامات قابل توجهی طراحی و در حال انجام است.

وی اظهار کرد: به همین دلیل ۵۳ قلم لوازم یدکی مشمول اخذ کد شناسه و رهگیری شده است و نتیجه اقدامات انجام شده در حوزه لوازم یدکی تا چند ماه آینده مشخص خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: حذف تولیدکننده‌های زیر پله‌ای مهمترین فایده اجرایی این طرح است، چراکه این تولیدکننده‌ها به هیچ وجه قادر به اخذ کد شناسه و رهگیری برای عرضه محصولات خود نخواهند شد.

فغفوری به عرضه شکر در بازار زودتر از فرا رسیدن تاریخ تولید آن اشاره کرد و گفت: این اقدام در راستای کمک به تأمین شکر مورد نیاز در بازار انجام شده است و یک واحد بسته بندی شکر مورد نیاز خود را تحویل گرفته بود و قرار بود محصولات خود را از آن تاریخ عرضه کند، بنابراین تاریخ بسته بندی را برای موعد مقرر درج کرده بود ولی چون کمبود شکر در بازار به وجود آمد محصولات بسته بندی خود را سه روز زودتر از موعد در بازار عرضه کرد.

وی تاکید کرد: واحد عرضه کننده شکر باید مسئولیت بسته بندی آن را بر عهده داشته و در مورد عرضه محصولات فاسد شدنی حساسیت وجود دارد ولی در مورد شکر این حساسیت وجود ندارد، پس به نظر من می‌ارزید که نیاز مردم در ایام لیالی قدر برآورده شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به اجرای طرح شفافیت قیمت کالا از تولید تا سفره مردم از طریق درج قیمت تولید کننده بر روی کالاها اشاره کرد و بیان داشت: خوشبختانه با اجرای این طرح نارضایتی‌ها به تدریج در حال کاهش است.

فغفوری افزود: یکی از اهداف اجرای طرح شفافیت قیمت تولید ایجاد رقابت در سطح عرضه است و دانست وهر چند درج قیمت مصرف کننده اهداف طرح را دچار خطا می‌کند ولی درج قیمت مصرف کننده را از سردرگمی نجات خواهد داد.

وی یاد آورشد: طرح شفاف سازی قیمت کالا با یک اقدام کارشناسی شده انجام شده و شفاف سازی قیمت کالا منجر به حذف حلقه‌های واسط و مازاد در مسیر توزیع کالا خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ادامه داد: در حال حاضر همه کالاهای دارای قابلیت بسته‌بندی مشمول اجرای طرح شفافیت قیمت کالا هستند.

فغفوری گفت: در حال حاضر فقط اقلامی که قابلیت بسته بندی ندارند مانند میوه و یا اقلامی که به صورت فله‌ای عرضه می‌شود مشمول این طرح نیستند.

کد خبر 5526298

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha