وضعیت فعلی مدیریت شهری رشت رضایت بخش نیست

رشت- نایب رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه بی ثباتی در مدیریت شهری سبب عدم پیشرفت در زیرساخت ها و توسعه شهری می شود، گفت: وضعیت فعلی مدیریت شهری رشت رضایت بخش نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید عزیزی بعد از ظهر چهارشنبه در چهل و چهارمین جلسه شورای شهر رشت با بیان اینکه اینکه بی ثباتی در مدیریت شهری سبب عدم پیشرفت در زیرساخت‌ها و توسعه شهری می‌شود، گفت: وضعیت فعلی مدیریت شهری رشت در سطح کلان رضایت بخش نیست.

نایب رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه مشکلات محیط زیستی، ترافیک و ساخت و سازهای بی رویه در رشت که بجا مانده از دوره‌های گذشته مدیریت شهری است، افزود: عدم همدلی و تعامل شورایی در دوران گذشته سبب انباشت مشکلات شده که در دوره شورایی فعلی نیز ادامه یافته است.

وی با تاکید بر اینکه نباید انتظار داشت در دوره کوتاه یک ماهه یا یک ساله تمامی مشکلات شهری رشت حل و فصل شود، اضافه کرد: این میزان از هجمه و انتقاد به عملکرد مدیران شهری منطقی نیست.

عزیزی با بیان اینکه برخی انتظار دارند مدیریت شهری رشت خارج از برنامه ریزی، بودجه بندی و ارائه طرح از سوی شورای شهر اقدام به اجرای پروژه‌های مختلف کند، تصریح کرد: هرگونه فعالیت عمرانی باید با پیشنهاد و نظارت شورا اجرا شود.

نایب رئیس شورای شهر رشت با تاکید بر اینکه زمانی می‌توانیم به سرمایه گذاری در پروژه‌های متعدد بپردازیم که برای سرمایه گذار امنیت خاطر ایجاد کنیم، گفت: در صورت اختلاف اعضای شورای شهر صاحبان سرمایه در شهر رشت حضور نخواهند یافت.

وی از اجرایی شدن ۱۲۵۰ میلیارد از بودجه مدیریت شهری رشت در سال ۱۴۰۰ خبر داد و اضافه کرد: بودجه سال جاری شهرداری رشت به ۲۰۰۰ میلیارد افزایش یافته است.

عزیزی با تاکید بر اینکه انتخاب مدیران غیر بومی توسط برخی افراد منفعت طلب سبب آسیب می‌شود، افزود: مدیران شهری تلاش کنند با اتحاد و همدلی فضای بهتری جهت پیشرفت و توسعه رغم بزنند.

کد خبر 5527087

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha