مشکل سدمعبر در شهر همدان رفع شود

همدان- نائب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه سد معبر، تضییع حقوق عامه است، گفت: برای حل این عارضه ناپسند اجتماعی همه شهروندان همدانی باید مشارکت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نظری شنبه در جلسه کمیسیون بند ۲۰ با بیان اینکه سد معبر تضییع حقوق عامه است، اظهار کرد: برای افزایش کیفیت خدمات به شهروندان از همه ظرفیت‌های قانونی باید استفاده شود.

وی به تبصره یک بند دو ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: در این تبصره سد معابر عمومی، اشغال پیاده روها و استفاده غیرمجاز آنها و میدان و پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسبه یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع بوده و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن به وسیله مأموران خود اقدام کند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: به استناد تبصره ۶ ماده ۹۶ قانون شهرداری‌ها اراضی، کوچه‌های عمومی، میدان‌ها، پیاده روها، خیابان‌ها و به طور کلی معابر و بستر رودخانه، نهرها و مجاری فاضلاب شهرها، باغ‌های عمومی، گورستان‌های عمومی و درخت‌های معابر عمومی واقع در محدوده شهر با استفاده عمومی و درخت‌های معابر واقع در محدوده شهر با استفاده عموم، ملک محسوب و در مالکیت شهرداری می‌داند.

نظری با بیان اینکه بنا بر فتاوای مراجع معظم تقلید تجاوز به پیاده‌روها و سد معبر شرعا جایز نیست، افزود: سدمعبر تجاوز به حقوق و آزادی‌های مشروع دیگران است و وجود یک شهر سالم و سامان یافته تنها در گروی پرهیز جدی از تخلفات شهری و جلوگیری از نقض حقوق شهروندی است.

وی در پایان تصریح کرد: برای حل این عارضه ناپسند اجتماعی همه شهروندان همدانی باید مشارکت داشته باشند و همراهی آنها با مأموران زحمتکش شهرداری در رفع این معضل بسیار مؤثر و کارساز است.

کد خبر 5528777

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha