همکاری سپاه و بخش خصوصی در جهادآبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور

اصفهان- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشورگفت: پروژه تأمین آب آشامیدنی پایدار ۷۰۰۰ روستا و مناطق محروم با مشارکت سپاه پاسداران و ۳۰۰۰ روستا با همکاری بخش خصوصی در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار مهر، اتابک جعفری ظهر شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان با بیان اینکه بارندگی‌های امسال ۱۸۶ میلیمتر بوده و نسبت به میانگین بلندمدت ۲۶ درصد کاهش یافته است، اظهار داشت: این وضعیت نشان می‌دهد که بحران خشکسالی در ایران تنها مختص یک سال نیست و ادامه دار خواهد بود.

وی با بیان اینکه اگر قطعی آب احتمالی و موقت در برخی نقاط رخ دهد به دلیل حوادث و مشکلات شبکه آب است و در زمان کوتاهی رفع خواهد شد، افزود: با وجود افزایش شدید گرمای هوا با تمهیدات اتخاذ شده، امید است امسال قطعی شبکه آب در هیچ نقطه‌ای از ایران نداشته باشیم.‌

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه همه پروژه‌های آبی کشور که پیش‌تر متوقف شده بود اکنون در حال پیگیری و اجراست و با همت جهادی تا پایان دولت سیزدهم به بهره برداری خواهد رسید، ابراز داشت: در سال‌های اخیر آبرسانی با تانکر در مناطق مختلف از جمله هفت هزار روستا انجام می گرفته است.

جعفری ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته و با اجرای طرح جهاد آبرسانی، پروژه تأمین آب آشامیدنی پایدار و دائم به هفت هزار روستا و مناطق محروم با مشارکت سپاه پاسداران و سه هزار روستا با همکاری بخش خصوصی در حال انجام است و در مجموع بالغ بر ۱۰ درصد پیشرفت دارد.

وی افزود: برای گذر از این شرایط سخت باید برنامه‌های جامع و مدون داشته باشیم زیرا در هفت- هشت سال اخیر برخی پروژه‌ها تعطیل شده بود.

به گزارش مهر، در این آئین حسین اکبریان به عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان منصوب شد.

معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت فاضلاب تهران، معاون برنامه ریزی و منابع انسانی آبفای شهرها و شهرک‌های غرب تهران، عضو هیأت مدیره شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان و مدیر امور قراردادهای شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از جمله سوابق کاری وی بوده است.

پیش از این هاشم امینی به مدت ۱۱ سال در این سمت مشغول به کار بود که زمستان پارسال به عنوان معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور منصوب شد و در این بازه زمانی ناصر اکبری معاون آبفا اصفهان به عنوان سرپرست آبفا استان فعالیت کرد.

کد خبر 5528893

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha