دانشکده علوم پزشکی چابهار مستقل می‌شود

چابهار - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر شتاب فرآیند مستقل شدن دانشکده علوم پزشکی چابهار گفت: موضوع استقلال دانشکده علوم پزشکی چابهار تا مردادماه سال جاری ابلاغ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین‌الهی در جلسه شورای اداری چابهار اظهار داشت: اعتقاد داریم نیروهای مستعد در همه نقاط کشور وجود دارند و مردم با فرهنگ چابهار از این موضوع مستثنی نیستند و امیدواریم بتوانیم زمینه‌های شکوفایی این منطقه را ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: ایجاد زمینه شکوفایی منطقه زمانی رقم می‌خورد که بتوانیم در حوزه‌های بهداشت، درمان و خصوصاً آموزش کارهای مؤثری انجام دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دشمنان همواره به دنبال متوقف کردن روند پیشرفت کشورمان هستند بیان داشت: دشمنان ما، در ظاهر از حقوق بشر دم می‌زنند و کسی نیست سوال کند این چه نوع حقوق بشری است که بیماران کرونایی را از دریافت دارو محروم می‌کند.

وی تصریح کرد: وقتی بانک‌ها را تحریم کرده‌اند طبیعتاً نمی‌توانیم دارو بخریم درواقع وقتی نتوانیم پول دارو را پرداخت کنیم یعنی آن٬ها دارو را هم برایمان تحریم کرده‌اند.

عین‌الهی افزود: دشمنان حتی به بیماران کرونایی کشور ما هم رحم نکردند و در تمام دوران کرونا این تحریم را ادامه دادند و این نشان دهنده این است که می٬خواهند به هر طریقی به مردم ما صدمه وارد کنند و این صدمات در مناطق محروم، بیشتر نمود پیدا می‌کند.

وی گفت: برنامه ما، تحقق عدالت و تعالی نظام سلامت است که همکاران ما این برنامه را نوشتند و در این برنامه؛ عدالت حکم می٬کند با قدرت به تبعیض‌ها و مشکلات رسیدگی کنیم، بومی‌گزینی انجام شود و انشاالله در آینده نتیجه این برنامه‌ها را خواهیم دید، برای نخستین بار اقدامات ابتکاری در دستور کار قرار گرفته که بتوانیم شاهد یک بومی‌گزینی واقعی باشیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بومی‌گزینی واقعی، استانی و شهرستانی است گفت: وقتی حرف از بومی‌گزینی می‌زنیم یعنی باید این اتفاق در منطقه مورد نظر محقق شود.

وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم نیازهای مردم را رفع کنیم باید با استفاده از قانون انتقال اجباری نیروهایی را بفرستیم و نهایتاً بعد از یکی دو سال به منطقه خود برمی‌گردد، باید نیروهایی آموزش دهیم که دلسوزانه برای منطقه خود کار کنند، البته باید شرایطی هم ایجاد کنیم که نیروهایی هم درصورت علاقه بتوانند بیایند و در این مناطق خدمت کنند.

وی با بیان اینکه باید میان افرادی که در مناطق محروم و افرادی که در مناطق غیرمحروم کار می‌کنند تفاوت وجود داشته باشد گفت: بنابراین، در شورای حقوق و دستمزد در مناطق محروم سقف دستمزد را حذف کردیم تا نیروها بتوانند به میزان کارکردی که دارند حقوق و مزایا دریافت کنند و امیدواریم در این زمینه به وضعیت مطلوبی برسیم.

وی با تاکید بر لزوم پشتیبانی از دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق محروم اظهار داشت: تاکید کردیم که دانشگاه علوم پزشکی چابهار به سرعت پیشرفت کند و به لحاظ نیروی انسانی و سایر کمک‌ها پشتیبانی شود و بایک برنامه‌ریزی صحیح می٬توانیم یک دانشگاه علوم پزشکی بسیار قدرتمند در چابهار داشته باشیم.

وزیر بهداشت عنوان کرد: برای نخستین بار دانشگاه علوم پزشکی واحد بین‌الملل را در چابهار ایجاد کردیم و علتش هم این بود که اعتقاد داشتیم می‌توانیم مناطق محروم را با رشدِ آموزش، برخوردار کنیم و درواقع یک شروع خوبی در چابهار بود و امیدواریم با اقدامات بعدی شاهد اتفاقات خوبی در این خطه از کشورمان باشیم.

وی با اشاره به پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار عنوان کرد: از معاونت توسعه وزارت بهداشت می‌خواهم که با تمامی توان این طرح را پیگیری و اجرا کنند و حتماً سعی می‌کنیم این طرح را تا آخر دنبال کنیم، بقیه پروژه‌ها هم پیگیری خواهد شد و دستورات لازم را برای بسیاری از آن‌ها صادر کرده‌ایم.

عین‌الهی تصریح کرد: با توجه به شرایط منطقه، امیدواریم به سرعت، روند ایجاد رشته‌های مورد نظر پزشکی ایجاد شود و شاهد جذب دانشجو باشیم.

کد خبر 5529122

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha