سرابی به نام صاحبخانه شدن جوانان همدانی/ خبری از عزم مسئولین نیست

همدان- درحالی که مسئولین در استان همدان مداوم سخن از پیش روی طرح های مسکن در همدان دارند، اما تاکنون تنها برای صاحبخانه شدن جوانان همدانی قدم های مثبتی را در استان شاهد نیستیم.

خبرگزاری مهر_گروه استان‌ها: استان همدان همواره رکوردار افزایش نرخ اجاره بها و تورم در قیمت زمین و مسکن بوده است؛ روندی که نه تنها موجب شده که جوانان همدانی دلزده به ازدواج و آینده بنگرند بلکه می‌توان یکی از دلایل کاهشی بودن روند جمعیتی در استان را نیز همین ناامیدی‌ها دانست.

نرخ اجاره بهای خانه‌ها در شهر همدان گوی سبقت را از دیگر شهرها ربوده و این روزها شاهدیم که ودیعه‌های سیصد میلیون تومانی چنان باب شده است که خانه‌هایی بدون امکانات در حواشی همدان در برابر مستأجران خودنمایی و عرض اندام می‌کنند!

طرح‌های اقدام ملی مسکن شهر همدان که در گرداب مشکلات و فراموشی گیر کرده‌اند و خبری هم از طرح نهضت ملی مسکن نیست.

خبرگزاری مهر بارها به مشکلات پیش روی طرح اقدام ملی مسکن در شهرک فرهنگیان و ۴۸۰ خانوار جوان همدانی که دو سال از تحویل صد میلیون تومانشان می‌گذرد؛ پرداخته است. ۴۸۰ خانوار جوانی که برای همان صد میلیون تومان هم قرض کرده، طلا فروخته و یا وام گرفته و حال با یک زمین خالی و البته چند دستگاه فرسوده راه و شهرسازی و بنیاد مسکن روبرو هستند!

چندین ماه پیش هم استاندار همدان از حل مشکلات زمین برای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد اما هنوز هم خبری از پیش روی این طرح نیست؛ در حالی که بسیاری از استان‌ها ماه‌ها خانه‌های طرح اقدام ملی مسکن را تحویل داده و طرح‌های دیگرشان حداقل در مرحله فوندانسیون قرار دارد.

فرسنگ‌ها فاصله از شعار تا تحقق آن و رسیدن به واقعیت وجود دارد اما حال باید دید این رؤیای خانه دار شدن در همدان تا کی ادامه دارد و چرا عزمی برای حل این مشکلات و ساخت مساکن طرح اقدام ملی مسکن و نهضت مسکن در همدان از سوی مسئولین مربوطه وجود ندارد؟!

البته ناگفته نماند، اداره کل راه و شهرسازی همدان که پیشتر با بی توجهی به موضوع پیش روی طرح‌های ساخت مسکن در همدان ادامه حیات می‌داد؛ این روزها در دومینوی تغییر مدیرکل گیر افتاده و حال، باید دید که سرنوشت سراب صاحبخانه شدن جوانان همدانی به کجا ختم می‌شود.

کد خبر 5529775

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha