۶۱ هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در قم حائز شرایط شدند

قم-مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: تاکنون بیش از ۶۱ هزار متقاضی مسکن طرح نهضت ملی در استان قم حاثز شرایط شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد صادقی با اشاره به آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در قم اظهار کرد: در استان قم حدود ۱۳۲ هزار متقاضی در سامانه نهضت ملی مسکن نام نویسی کرده‌اند که تاکنون ۶۱۶۵۲ متقاضی حائز شرایط شده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم افزود: از میان افراد حائز شرایط شده، برای ۲۵۷۳۹ متقاضی افتتاح حساب انجام شده است که ۱۸۲۷۹ تن از آنان آورده اولیه را واریز کرده‌اند.

صادقی در خصوص فازهای ثبت نامی در استان قم توضیح داد: در فاز یک ۴۹۱۹ تن در سال ۹۸، در فاز پنجم ۲۲۹۴۴ متقاضی در خرداد ۱۴۰۰ و در فاز ششم یعنی طرح نهضت ملی مسکن ۹۲۷۲۹ متقاضی نام نویسی کرده‌اند.

وی در خصوص ثبت نام نهادی و تفاهم نامه‌ای اظهار کرد: تعداد ۱۱۱۱۲ متقاضی در فازهای نهادی مانند اتاق تعاون، کارگری، مهندسین، جهاد کشاورزی ثبت نام کرده‌اند که فرآیند پالایش آنان بعد از انعقاد تفاهم نامه انجام می‌شود.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم، در حال حاضر پالایش متقاضیان فازهای عمومی پنج و شش در حال انجام است و با توجه به زمان بر بودن این فرآیند، در هیچ مرحله‌ای متقاضیان نیاز به مراجعه حضوری به این اداره کل ندارند.

صادقی تصریح کرد: برای تمامی متقاضیان که حائز شرایط چهار گانه اعلامی هستند، زمین تأمین خواهد شد و به تبع آن واحد مسکونی احداث می‌شود.

وی گفت: آورده اولیه تمامی متقاضیان ۴۰ میلیون تومان است که طی دو مرحله ۲۰ میلیون تومانی از متقاضیان اخذ خواهد شد که در صورت عدم واریز در موعد مقرر حذف می‌شوند.

صادقی در خصوص آغاز عملیات اجرایی در اراضی ۵۶۰ هکتاری اظهار کرد: آماده سازی و زیر سازی این اراضی به زودی آغاز می‌شود و بعد از اتمام آن عملیات ساخت بر روی این اراضی کلید خواهد خورد.

وی در خصوص نحوه انتخاب سازندگان توضیح داد: در این طرح از سازندگان حرفه‌ای و دارای گرید بهره گیری خواهد شد و در همین راستا، کارگروهی متشکل از راه و شهرسازی، استانداری، سازمان نظام مهندسی استان برای بررسی صلاحیت سازندگان ایجاد شده است.

صادقی به ارائه تسهیلات ویژه برای خودمالکین اشاره کرد و گفت: مالکین زمین یا واحدهای فرسوده می‌توانند برای دریافت تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی ساخت یا بازسازی واحد در سامانه نام نویسی کنند که تا کنون ۵۴۵ پروژه و ۹۱۷۳ واحد مسکونی در سامانه ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان با اشاره به اینکه فرآیند پالایش متقاضیان زمان بر است خاطر نشان ساخت: هم اکنون بیش از ۲۰ تن از کارکنان این اداره کل در حال انجام و پالایش مدارک و فرم ج متقاضیان هستند، این فرآیند به مرور برای تمامی متقاضیان انجام می‌شود.از این رو مراجعه حضوری متقاضیان باعث طولانی‌تر شدن فرآیند پالایش خواهد شد.

کد خبر 5530127

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha