افزایش ۴ برابری طرح های مصوب اشتغال و کارآفرینی در خراسان جنوبی

بیرجند-مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی در دیدار با فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی از افزایش حدود ۴ برابری طرح های مصوب اشتغال، کارآفرینی و افزایش تولید در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی ذاکریان صبح دوشنبه در دیدار با فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های سه ماهه این اداره کل اظهارکرد: سند تحول دولت مردمی که به عنوان برنامه و خط و مشی دولت و مبنای عمل قوه مجریه و دستگاه‌های اجرایی می‌باشد، به تمامی دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصاد در استان ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: در دومین جلسه شورای مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصادمقرر گردید که دستگاه‌های ذیربط با هماهنگی و تقسیم کار برنامه‌های عملیاتی ذیل این سند را ارائه کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی بیان داشت: کارگروه‌های تخصصی ذیل این سند ایجاد و به صورت منظم تشکیل جلسه می‌دهد.

ذاکریان با بیان اینکه نظارت درون حاکمیت و حین خرج یکی از مهمترین و مؤثرترین مراحل نظارت است، بیان داشت: نقش ذیحسابان در پیشگیری و مبارزه با سو جریان‌ها و فساد مالی دستگاه‌های اجرایی بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی به پرداخت تسهیلات تبصره بند الف تبصره ۱۸ در استان اشاره کرد و بیان کرد: این تسهیلات به منظور ایجاد و افزایش تولید، اشتغال و کارآفرینی و ارتقای رشد اقتصادی در استان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به عملکرد سه ماهه استان در زمینه پرداخت این تسهیلات گفت: تعداد طرح‌های مصوب برای پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ تا پایان سال گذشته ۵۸۰ طرح بوده که طی سه ماهه اول سال جاری به بیش از دو هزار و ۲۸۴ طرح افزایش یافته است.

به گفته وی تعداد طرح‌های مصوب در سال جاری نسبت به عملکرد سال گذشته حدود ۴ برابر افزایش داشته است.

ذاکریان عنوان کرد: مبلغ طرح‌های مصوب اشتغال و کارآفرینی نیز ۱۰ هزار و ۸۳۳ میلیارد ریال بوده که در سال جاری به ۱۹ هزار و ۱۸۳ میلیارد ریال رسیده و ۷۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با بیان اینکه وزارت امور اقتصادی و دارایی با طراحی سامانه سادا تمامی ادارات را ملزم به ثبت اموال خود در این سامانه کرده تا به‌صورت کامل دارایی‌های دولت در همه شهرهای کشور مشخص شود، بیان داشت: یکی از مهمترین اقدامات در دستور کار که در دولت سیزدهم دنبال می‌کنیم، ثبت اموال دولت در این سامانه است.

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی هم در این دیدار با اشاره به شعار سال وحمایت از طرح (پروژه) های دانش بنیان پیشران و نقش اداره کل امور اقتصادی استان در توسعه سرمایه گذاری ها و ظرفیت‌های خالی بنگاههای تولیدی بر رفع موانع و تسهیل امور و کمک به اصلاح فرآیندها و تسریع در صدور مجوزهای مربوط تاکید کرد.

سردار مهدوی بیان کرد: همچنین در خصوص کاهش آسیب پذیری در مقابل بحران‌ها و استفاده از ظرفیت‌های قانونی جهت رسیدن به این آمادگی اشاره کرد.

وی تاکید کرد: مجموعه سپاه استان با تمام توان حامی برنامه‌های اداره کل اقتصاد و دارایی‌های استان خواهد بود.

کد خبر 5530195

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha