ثبات مدیریتی مهم‌ترین اصل برای موفقیت شوراها است

تبریز- مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: اگر بی‌ثباتی مدیریتی باشد قطعاً شورای شهر موفق نمی شود و در کنار ایجاد ثبات مدیریتی، باید برنامه نیز ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی موحدنیا در کارگاه آموزشی قوانین و مقررات شوراهای اسلامی شهر که به میزبانی شهرداری اهر برگزار شد، افزود: بحث‌های سیاسی، طایفه‌ای و قومی برای مدیریت شهری آفت است، وقتی فردی به‌عنوان شورای شهر انتخاب می‌شود نباید شورای یک تفکر خاص، طایفه و قوم خود باشد و اعضای شوراهای اسلامی شهرها ملزم به خدمات‌رسانی به تمامی شهروندان هستند.

وی با بیان اینکه ثبات در مدیریت مهم‌ترین اصل در موفقیت شوراهاست، گفته نمی‌شود هر سال یک شهردار انتخاب کرد؛ اگر بی‌ثباتی مدیریتی باشد قطعاً موفقیت نخواهید داشت و در کنار ایجاد ثبات مدیریتی، باید برنامه نیز ارائه دهیم.

موحدنیا تاکید کرد: هیچیک از شوراها و شهرداران آذربایجان شرقی نباید بدون برنامه باشند و باید برای چهارسال برنامه‌ریزی صورت گیرد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی اظهار داشت: ارائه خدمات شهری، آسفالت‌ریزی و پرداخت حقوق کارکنان از وظایف شهرداری‌هاست، اما باید پروژه‌های شاخصی هم اجرا شود تا مردم اثرات مثبت شهرداری را لمس کنند.

وی افزود: درآمد شهرداری‌های آذربایجان‌شرقی صرفاً صرف هزینه‌های جاری می‌شود، سرانه درآمدی شهرداری‌های استان به‌طور متوسط ۲.۵ میلیون تومان است و در شهر اهر کمتر از ۵۰ درصد متوسط استانی است.

موحدنیا خاطرنشان کرد: در شهری همچون اهر درآمد شهرداری حتی کفاف هزینه‌های جاری را هم نمی‌دهد و به تبع در مسائل مالی با مشکل مواجه می‌شود، البته لازمه عبور از مشکلات مالی، ایجاد درآمد پایدار است. هرچند شهرداری‌ها هیچ‌گونه محدودیتی در تأمین مالی ندارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از روش‌های کسب درآمد برای شهرداری‌ها، استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی در قالب سرمایه‌گذاری است، گفت: در این راستا شهریورماه همایش ملی سرمایه‌گذاری برای شهرهای آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود؛ به شهرداری‌های استان اعلام کرده‌ایم تا ضمن شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، بسته‌های سرمایه‌گذاری نیز تدوین کنند.

این کارگاه یک روزه آموزشی با هدف افزایش آگاهی اعضای شوراهای اسلامی از قوانین شورا با حضور اعضای شوراهای اسلامی شهرستان اهر و شهرهای همجوار تشکیل شد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی همچنین به همراه فرماندار اهر از کارخانه آسفالت شهرداری اهر و پروژه عمرانی آسفالت‌ریزی خیابان شهید افشردی بازدید کرد.

کد خبر 5530238

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha