ایجاداشتغال برای معتادان اصلاح شده مولفه مهم مقابله با اعتیاد است

شبستر- رئیس اداره بهزیستی شبستر با بیان اینکه بکارگیری روش‌های فرهنگی باید در اولویت باشد، گفت: ایجاد اشتغال برای معتادان اصلاح شده مولفه مهم مقابله با اعتیاد است.

به گزارش خبرنگار مهر، احد نریمانی صبح چهارشنبه در کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با بیان اینکه معتاد یک بیمار است نه مجرم اظهار داشت: آموزش مقدمه پیشگیری است بنابراین باید با تهیه و تدوین برنامه‌های آموزشی نسبت به آگاهی بخشی به اقشار مختلف مردم ازجمله مدارس و خانواده‌ها سیاست گذاری‌های لازم صورت گیرد.

رئیس اداره بهزیستی شبستر در ادامه با برشمردن برخی از ویژگی‌های افراد معتاد گفت: امروزه تنوع مواد مخدر باعث بالا رفتن تنوع اعتیاد در جامعه شده و مواد مخدر سنتی و صنعتی هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارد که شناخت ویژگی‌های افراد معتاد و همچنین مواد مخدر در شناسایی به موقع و اقدام در جهت درمان مؤثر می‌باشد.

وی تنبلی، کم اشتهایی، پر حرفی، خارش بدن، به همراه داشتن وسایل غیر متعارف از جمله سرنگ و الکل، عدم رغبت به کار و تحصیل و ورزش از جمله برخی از ویژگی‌های افراد مبتلا به مواد مخدر سنتی و در افراد مبتلا به مواد مخدر صنعتی و روان گردان‌ها تغییر ناگهانی ذائقه، پر اشتهایی، خندها و گریه‌های بی مورد بسیار محرز است.

ایجاداشتغال برای معتادان اصلاح شده مولفه مهم مقابله با اعتیاد است

وی گفت: راه پیشگیری از این بیماری پذیرفتن فرد معتاد در جامعه و اعتماد به اوست و طرد معتاد از جامعه و خانواده نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه راه بروز سایر آسیب‌های اجتماعی از جمله بیکاری، فقر، طلاق، حاشیه نشینی، بزهکاری و در نهایت فرو پاشی خانواده و ایجاد یک جامعه نا امن را به همراه خواهد داشت.

نریمانی با اشاره نقش بی بدیل پلیس در مبازره و کشفیات مواد مخدر خواستار شناسایی نقاط آسیب دیده و در معرض خطر روستایی و شهری به منظور بهبودی افراد و جلوگیری از گسترش آن، آموزش به افراد و اقشار مختلف جامعه نسبت به مضرات و عواقب ناشی از اعتیاد که نقش مهمی در پیشگیری از گرایش به مواد مخدر دارد، شد.

کد خبر 5531928

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha