دشمن در صدد شرطی کردن اقتصاد است

مشگین‌شهر- نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: شرطی کردن اقتصاد و برهم زدن سامان معیشت مردم جزو رویکردهای اصلی دشمنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود عباس‌زاده مشکینی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل اظهار کرد: با فرسایشی کردن مذاکرات، دشمن تلاش می‌کند تا اقتدار نظام اسلامی را مخدوش کند و به معنای واقعی از هم‌پاشیدگی کشور در عرصه‌های مختلف را نشانه گرفته است.

وی تصریح کرد: هر چند رقم اعتبارات استانی نسبت به سال گذشته بیشتر شده اما ارزش و آثار عملیاتی مؤثر این منابع و اعتبارات با توجه به تورم لجام‌گسیخته کمتر است و مردم به عینه گرانی‌ها را با تمام وجود لمس می‌کنند.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی به تخصیص کم اعتبارات در طول سال اشاره کرد و گفت: هنر مدیریتی این است که در چنین شرایطی به نحوی عمل کنیم تا کاستی‌ها جبران و در مسیر دستیابی به شاخص‌های توسعه حرکت اثرگذاری را داشته باشیم.

عباس‌زاده مشکینی افزود: در استان اردبیل از ظرفیت تهاتر استفاده درست و قاعده‌مند نشده و حتی برخی دستگاه‌های اجرایی در ورود به این حوزه مقاومت نشان می‌دهند.

وی ضرورت بهره‌گیری از این شرایط را در مسیر توسعه استان یادآور شد و خاطرنشان کرد: آحاد مردم نیز در صورت داشتن نقدینگی سعی می‌کنند کارهای ماندگاری را انجام دهند تا این منابع ارزش افزوده بیشتری را داشته باشد.

عباس‌زاده مشکینی نمره استان اردبیل را در تهاتر در حد صفر و در فروش املاک نزدیک به صفر اعلام کرد و ادامه داد: دستگاه‌های نظارتی نیز باید در این زمینه همکاری بیشتری را کرده و نهادهای مختلف را به استفاده از ظرفیت تهاتر ترغیب و تشویق کنند.

وی نیاز کشور را در مسیر توسعه به ۲۰۰ میلیارد دلار منابع در طول سال یادآور شد و اضافه کرد: فروش نفت ما رقم بسیار پایین‌تر از این میزان است و بهتر است از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اعم از داخلی و خارجی استقبال کنیم.

عباس‌زاده مشکینی با اشاره به تعیین تکلیف زمین معطل مانده دانشگاه محقق اردبیلی در این شهرستان با هدف واگذاری به سرمایه‌گذار سوئیسی بیان کرد: دانشکده کشاورزی مشگین‌شهر بیش از ۱۵ سال است بلاتکلیف به حال خود رها شده در حالی که این مجموعه را می‌توان به راحتی به بخش خصوصی سپرد اما در فرآیند واگذاری آن اختلال ایجاد شده است.

عضو ناظر شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل از آمادگی سرمایه‌گذار سوئیسی برای احداث پیشرفته‌ترین بیمارستان در مشگین‌شهر خبر داد و اظهار کرد: بهتر است در تعیین تکلیف این پروژه، تأخیر و تعلل برطرف شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: باید متناسب با مزیت رقابتی شهرستان‌ها و اصل عدالت توزیع اعتبارات انجام شود تا با اولویت، پروژه‌های مهم و تأثیرگذار در شهرستان‌ها اجرا و عملیاتی شوند.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی استان اردبیل را استان جذاب برای سرمایه‌گذاران اعلام کرد و گفت: برای جذب سرمایه‌گذاران و گردشگران در شهرستان مشگین‌شهر راهی جز چهار خطه کردن محور اهر – مشگین‌شهر نداریم و در کنار آن تعیین تکلیف سدهای معیشتی و توجه به شاخص مدیریت بهره‌وری بیشتر در بحث تهاتر و استفاده از منابع ملی برای مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در اولویت قرار گیرد.

کد خبر 5532763

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha