لزوم بهره گیری از ظرفیت صنایع برای توسعه آموزش های فنی حرفه ای

گرگان- معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: رویکرد ما در توسعه آموزش های فنی حرفه‌ای و هنرستان ها استفاده از ظرفیت صنایع، مشاغل و صاحبان شغل است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، محمد مهدی کاظمی با تاکید بر این که معلمان و مدیران اولین سرمایه‌های بزرگ آموزش و پرورش هستند اظهار کرد: ظرفیت و توانمندی خوبی برای توسعه مهارت افزایی در نیروهای استان گلستان وجود دارد که باید گام مؤثری برای رسیدن به این هدف برداریم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با تشریح ویژگی‌های سند تحول بنیادین بیان کرد: آموزش و پرورش بر اساس این سند به دنبال رویکرد تعلیم و تربیت چندساحتی است؛ بر این اساس و در راستای پررنگ کردن تربیت اعتقادی، عبادی و اخلاقی ضرورت دارد برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزش و پرورش به گونه‌ای باشد که دانش آموز احساس رضایتمندی و ارزشمندی کند که این شخصیت بخشیدن به دانش آموزان در جامعه از طریق شناخت خود، خالق و خلقت نشئت می‌گیرد و این مهم می‌بایست از طریق تلاش‌های معلمان به آن‌ها آموزش داده شود.

کاظمی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات معلمان طی ۲۵ ماه همه‌گیری بیماری کرونا عنوان کرد: از زمان شیوع کرونا و تغییر رویکرد آموزشی، با توجه به ماهیت آموزش مجازی، اختلالات مختلفی در رویکرد تربیتی، آموزشی، رشد اجتماعی، افت تحصیلی و یادگیری دانش آموزان به وجود آمد که باید در جهت جبران این نقیصه تلاش کنیم.

وی با اشاره به تخصیص سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تجهیز هنرستان‌ها در بودجه سنواتی سال ۱۴۰۰ گفت: ماهیت آموزش‌های فنی حرفه‌ای توجه به بحث اشتغال است و رویکرد ما در توسعه آموزش‌های فنی حرفه‌ای و هنرستان‌ها استفاده از ظرفیت صنایع، مشاغل و صاحبان شغل است که از طریق هنرستان‌های جوار صنعت می‌توان زمینه کیفیت بخشی بیشتر این آموزش‌ها و در نهایت ارتقای مهارت دانش آموزان را فراهم آورد.

گفتنی است در این نشست صمیمی تعدادی از نمایندگان مدیران مقاطع متوسطه اول و دوم نظری و هنرستان‌های فنی حرفه ای و کاردانش در خصوص رفع مشکلات، نیازمندی‌ها، تجهیزات آزمایشگاهی و استانداردسازی کارگاه‌های هنرستانی و سایر موارد پیشنهادها و نظرات مختلفی را ارائه دادند.

کد خبر 5532844

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha