پرداخت ۳۲میلیارد تسهیلات اشتغال توسط بسیج سازندگی در خراسان جنوبی

بیرجند-رئیس بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: در راستای پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ اشتغال‌زایی که در شش ماه گذشته ابلاغ شده، تاکنون ۳۲ میلیارد تومان به حدود ۷۵۰ کارگاه پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی هنری ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید از کارگاه اشتغال در محله معصومیه شهر بیرجند به رسانه‌های گروهی اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های بسیج سازندگی در حوزه اشتغال و توانمندسازی در نقاط مختلف حمایت از تولیدکنندگان، کارآفرینان و کارگاه‌های اشتغال خرد و خانگی است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: با حمایت‌های انجام شده توسط بسیج سازندگی، خیرین و تسهیلات قرض الحسنه بانکی با محوریت تسهیلگران حوزه اشتغال در نقاط مختلف خراسان جنوبی زمینه‌های اشتغال متعددی به وجود آمد و موانع موجود در راستای تکمیل زنجیره ارزش رسته‌های شغلی مرتفع شد.

هنری با اشاره به اینکه یکی از مشکلات تولیدکنندگان خرد و خانگی بحث بازاریابی و فروش تولیدات است، افزود: با اتصال تولیدکنندگان خرد و خانگی به راهبران شغلی و کارآفرینان توانمند و با حمایت تسهیلاتی از این کارآفرینان مشکل فروش تولیدات مرتفع می‌شود.

وی گفت: در راستای پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ اشتغال‌زایی که در شش ماه گذشته به بسیج سازندگی ابلاغ شده تاکنون ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات به حدود ۷۵۰ کارگاه پرداخت شده است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی یادآور شد: در حال حاضر بیش از یک هزار و ۶۰۰ نفر در این کارگاه‌ها مشغول به فعالیت هستند.

هنری با تأکید بر اینکه در جهت تأمین بخشی از تسهیلات برای مشاغل خرد و خانگی برای مبالغ اندک از طریق منابع داخلی صندوق‌ها اقدام می‌کنیم، افزود: مازاد بر آن را از محل اعتبار تسهیلات اشتغالزایی تبصره ۱۶ پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه تسهیل‌گری در کف میدان یکی از تفاوت‌ها در مجموعه اشتغال بسیج سازندگی است، عنوان کرد: تسهیل‌گری در کف میدان به این معنا است که همه تولیدکنندگان و ظرفیت‌های اشتغال در نقاط مختلف شناسایی و هدایت هدفمند منابع تسهیلاتی را به این افراد داریم.

هنری با اشاره به اینکه در خراسان‌جنوبی تاکنون ۴۷۴ صندوق قرض الحسنه ایجاد شده است، یادآور شد: بالغ بر ۳۲ هزار نفر اعضای این صندوق‌ها هستند.

وی با بیان اینکه ۱۸ تعاونی اشتغال زایی نیز از همین صندوق‌ها ایجاد شده است، گفت: منابع و سرمایه این صندوق‌ها بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان است.

کد خبر 5533074

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha