ضرورت مقررات‌زدایی از روند تشریفات اداری و گمرکی

بندرعباس - معاون وزیر کشور بر ضرورت مقررات‌زدایی از روند تشریفات اداری و گمرکی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن کوشش تبار درجریان بازدید از بندر شهید رجایی افزود: ستاد تنظیم بازار، وزارت کشور را موظف کرده تا نسبت به کاهش فرآیندهای اداری ترخیص، تسریع و ارسال کالاها اقدام و یک بازنگری در سازمان‌های مرتبط صورت گیر؛ به همین منظور نشست مشترک و بازدید میدانی امروز از این بندر بزرگ صورت گرفت و فرآیند ترخیص کالاها از زمان حضور کشتی در لنگرگاه تا ترخیص آن به خصوص در بخش نهاده‌های دامی با دقت مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به سهم ۵۲ درصدی بندر شهید رجایی در تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی، افزود: سرعت انتقال کالاها در این بندر رضایت‌بخش بوده و تلاش ما براین است با تقویت مسیر ارتباطی بین بانک مرکزی و صاحبان کالای دولتی و بخش خصوصی و همچنین با مقررات‌زدایی از روند تشریفات اداری و گمرکی سرعت انتقال کالاها به سراسر کشور افزایش یابد.

کوشش تبار در پاسخ به سوال مطرح شده پیرامون احصای نقاط قوت و ضعف در فرآیند ترخیص کالاها و تبدیل راهکارها به یک مصوبه نیز گفت: این فرآیند از زمانی که کشتی وارد لنگرگاه می‌شود تا مرحله تخلیه و ارسال کالا به هماهنگی بیشتر دستگاه‌ها و نهادهای ذی ربط نیاز دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور ادامه داد: در نشست امروز با نمایندگان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه در استان هرمزگان نیز تاکید شد به منظور ارتقای بهره‌وری در توزیع و ارسال به موقع کالاها، قوانین و مقررات دست و پاگیر هرچند وقت یکبار مورد بازبینی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نهاده‌های دامی نیاز مبرم برای تامین خوراک دامداری‌ها و مرغداری‌هاست و تسریع در روند ترخیص این کالای استراتژیک با همکاری دستگاه‌های مختلف اهمیت بسزایی دارد، خاطرنشان کرد: تلاش دولت بر این است که زنجیره قبل از تولید و بعد از آن تا مرحله مصرف را به طور کامل بررسی و اگر اشکالاتی در این مسیر وجود دارد، آن را مرتفع کند.

کوشش تبار گفت: مشکلات و راهکارهای مطرح شده در نشست امروز در قالب مصوبه‌ای به معاون اول رییس جمهور تقدیم تا در ستاد تنظیم بازار نسبت به رفع چالش‌های کلان تصمیم‌گیری شود.

پیش از بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور از بندر شهید رجایی در نشستی مشترک با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، بهداشت و درمان، آموزش پزشکی، راه وشهرسازی، اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندارد «مشکلات و راهکارهای تسهیل در ترخیص نهاده‌های دامی و مواد غذایی» بررسی شد.

علی‌رضا محمدی کرجی‌ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این نشست گزارش مبسوطی از اقدام های و فعالیت‌های صورت گرفته در بندر شهید رجایی و به طور خاص در بخش کالای اساسی ارائه کرد.

کد خبر 5533266

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha