رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اجتماع و ادارات خوزستان کاهش یافت

اهواز- معاون استاندار خوزستان با انتقاد از کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اجتماع و ادارات این استان گفت: بازرسی از ادارات شروع و رعایت پروتکل‌ها در قالب دستورالعمل‌های صادره انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله حیاتی ظهر امروز دوشنبه در جلسه ستاد استانی کرونای خوزستان اظهار کرد: در جهان موج جدیدی از کرونا در حال وقوع است و این موج قطعاً به سمت این استان هم خواهد آمد؛ بنابراین باید تدابیر لازم برای مقابله با این سویه جدید کرونایی در نظر گرفته و کنترل‌های جدی هم ایجاد شود تا خسارت کمتری در این زمینه رخ دهد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا در خوزستان افزود: در یک مقطع عادی انگاری افزایش یافته به گونه‌ای که از ماسک استفاده نمی‌شد اما اکنون باید شرایط عادی انگاری نیز کنار گذاشته و استفاده از ماسک در اجتماعات و جلسات نیز الزامی بشود.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه فرمانداران نیز ستادهای شهرستانی را با قدرت تشکیل دهند و بازدیدهای مشترک در شهرستان‌ها هم تقویت شود، ادامه داد: واکسیناسیون مسئله بسیار مهمی است و از کسانی که واکسن نزدند و یا واکسن تأخیری هستند درخواست می‌شود که حتماً به مراکز درمانی مراجعه کرده و واکسیناسیون خود را تکمیل کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا در خوزستان بیان کرد: معیار و ارزیابی شیوع کرونا در هر منطقه، طرح جامع مدیریت هوشمند بیماری کرونا در بستر سامانه ایران من بوده و مبنای رعایت پروتکل‌ها و برگزاری اجتماعات براساس رنگ بندی شهرها است.

حیاتی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌ها در اجتماع و ادارات استان خوزستان کاهش یافته است، تصریح کرد: بازرسی از ادارات شروع شود و مدیران ادارات نیز موظف هستند که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در قالب دستورالعمل‌های صادره جدی بگیرند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان گفت: در مرزها نیز افرادی که وارد کشور می‌شوند باید یا کارت واکسیناسیون یا تست PCR منفی داشته باشند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی آبادان مراقب‌های سندورمیک را در مرز شلمچه و دانشگاه جندی‌شاپور در مرز جذابه انجام دهند و تست‌های رپید و کنترل‌های مرزی انجام شود.

حیاتی اضافه کرد: اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به طور جدی در نظر گرفته و نسبت به واکسیناسیون اهتمام ویژه‌ای خرج داده شود می‌توان به خوبی در مواجه با سویه جدید، این موضوع را در سطح کشور و استان خوزستان مدیریت کرد.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان ادامه داد: اگر عادی انگاری صورت بگیرد، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون به طور جدی در نظر گرفته نشود قطعاً با چالش مواجه خواهیم شد.

وی گفت: در بحث کرونا نیز دستورالعمل‌های مشخصی در خصوص رنگ بندی‌ها و پروتکل وجود دارد که باید آنها را دنبال کرده و از اعمال مدیریت جزیره‌ای و منطقه‌ای پرهیز کنیم.

کد خبر 5535700

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha