روزنامه الحيات به نقل از يك منبع ديپلماتيك اروپايي از مخالفت آلمان و انگليس و سه كشور ديگر اروپايي با بررسي موضوع ديوار حائل در دادگاه بين المللي لاهه خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهربه نقل از روزنامه الحيات چاپ لندن، آلمان و انگليس مخالفت خود را با ارائه يادداشت گروهي توسط اتحاديه اروپا به دادگاه لاهه كه بيانگر مخالفت 15 كشور عضو اين اتحاديه  با ساخت ديوارحائل رژيم صهيونيستي است اعلام كرده اند.
به گفته يك منبع ديپلماتيك اروپايي، اكثر كشورهاي اروپايي ساخت ديوارحائل توسط رژيم صهيونيستي را مغاير با قوانين بين المللي مي دانند.
اين درحالي است كه يك ديپلمات اروپايي به الحيات گفت آلمان يادداشتي را به دادگاه لاهه  در مورد صلاحيت نداشتن اين دادگاه در بررسي موضوع ديوار حائل ارائه خواهد كرد.
كشورهاي عضو اتحاديه براي اولين بار دوشنبه گذشته در بروكسل مساله ارسال يادداشت گروهي اعتراض آميز به ساخت ديوار حائل به دادگاه لاهه را بررسي كردند.
قرار است دادگاه لاهه در23 فوريه (4 اسفند) درخواست مجمع عمومي سازمان ملل براي بررسي تصميم غيرقانوني اسراييل در ساخت ديوار حائل را در نشستي بررسي كند.
كارشناسان سياسي جملگي بر اين اعتقادند كه ديوارحائل با غصب بخش هاي بزرگي از اراضي كرانه باختري، هرگونه فرصت راه حل مسالمت آميز را براي تشكيل كشورمستقل فلسطيني از بين خواهد برد.
اكثراعضاي اتحاديه اروپا از پيشنهاد ارائه يادداشت گروهي اعتراض آميز نسبت به ساخت ديوارحائل توسط رئيس ايرلندي اين اتحاديه به لاهه ، حمايت كرده اند، در حالي كه آلمان، انگليس به شدت با اين پيشنهاد مخالفت كرده اند و هلند و ايتاليا و دانمارك هم با انگليس و آلمان همراه شده اند.

 

کد خبر 55405

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =