راهنمای خرید بتن آماده

در ادامه این مطلب به طور کامل در مورد راهنمای خرید بتن آماده نکاتی را به شما ارائه خواهیم کرد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، برای کارفرمایان و مدیران پروژه مهم است که جهت اطمینان از بهترین نتیجه ممکن، جزئیات خاصی را در زمان خرید بتن آماده ارائه دهند. این جزئیات از نوع سنگدانه گرفته تا میزان نسبت آب به سیمان، باید به طور دقیق به کارخانه سازنده بتن گزارش شود. این موضوع به این دلیل مهم است که شما بابت بتن آماده هزینه پرداخت می‌کنید و می‌خواهید بتن طبق طرح اختلاط مهندسی شده به محل پروژه وارد شود. به همین دلیل، در این بررسی به طور کامل در مورد راهنمای خرید بتن آماده صحبت می‌کنیم.

سفارش زودهنگام بتن آماده جهت بتن‌ریزی به موقع

برای اطمینان از اینکه کارخانه نزدیک به پروژه شما زمان کافی برای تهیه بتن را دارد، سفارش خود را حداقل یک هفته قبل از تاریخ تحویل ثبت کنید. باید توجه کنید که این میزان با توجه به سطح تقاضای کارخانه‌ها و مناطق مختلف متفاوت خواهد بود.

تحویل آخر هفته و شب نیز در صورت درخواست قابل سفارش است اما به اطلاع قبلی نیاز دارد. الزامات مربوط به تست بتن باید در هنگام قرار دادن سفارش اصلی توصیه شوند. در هر صورت، سفارش خود را با نهایت دقت و تعیین دقیق روز و ساعت بتن‌ریزی به کارخانه اعلام کنید تا پروژه بتن‌ریزی به موقع انجام شود.

اهمیت محاسبه دقیق حجم بتن مورد نیاز پروژه

هنگام محاسبه حجم بتن باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. برآوردها باید بر اساس اندازه گیری‌های مربوط به نقشه‌ها باشند. در سفارش بتن همچنین مواردی مانند تغییرات ضخامت دال، اعوجاج قالب، شرایط آب و هوایی و غیره باید لحاظ شوند. اما برای محاسبه حجم بتن مورد نیاز باید طول، عرض و ارتفاع هر عنصر سازه‌ای اعم از فونداسیون، ستون، تیر، سقف، دیوار برشی و غیره را جداگانه محاسبه کنید و با هم جمع نمایید.

همیشه سعی کنید ۵ تا ۱۰ درصد بتن بیشتر سفارش دهید تا با کمبود بتن مواجه نشوید. همچنین باید توجه داشته باشید بتن‌ریزی فونداسیون و هر سقف ساختمان به طور جداگانه انجام می‌شود. در پروژه‌های کوچک، بتن‌ریزی ستون‌ها در محل پروژه انجام می‌شود اما بهتر است هم در پروژه‌های کوچک و هم بزرگ، بتن‌ریزی عضو مهمی مانند ستون‌ها با بتن آماده انجام شود.

راهنمای خرید بتن آماده

مشخص کردن مقاومت فشاری، اسلامپ و اندازه سنگدانه

مقاومت فشاری همان چیزی است که در نقشه‌های اجرایی محاسبه درج شده است. باید اندازه سنگدانه ۲۰ میلی‌متری به صورت استاندارد عرضه شود، مگر اینکه اندازه دانه‌های ۱۰ میلی متری یا ۱۴ میلی متری مشخص شده باشند. اندازه سنگدانه‌ها را می‌توان با روش قرار دادن، فاصله آرماتورها و ضخامت المان بتنی نیز تعیین کرد. اسلامپ مورد نیاز بتن نیز باید برای دستیابی به کارایی بتن مورد نیاز مشخص شود.

آزمایش اسلامپ برای ارزیابی دقیق اسلامپ توصیه می‌شود، اما نتایج نهایی می‌تواند کمی بالاتر یا کمتر از اسلامپ درخواستی متفاوت باشد. پمپاژ، روش‌های محل و تقاضای بتن‌ریزی با تراکم شدید میلگردها ممکن است به اسلامپ بیشتری نیاز داشته باشند. برای افزایش اسلامپ نباید در محل به بتن آب اضافه کرد زیرا این امر می‌تواند کیفیت بتن را به خطر بیندازد.

ارسال به موقع بتن آماده و شرایط بتن‌ریزی

باید روشی که برای بتن‌ریزی استفاده می‌شود مانند لوله یا پمپ، نوع پمپ و اندازه و طول خطوط لوله را بدانید. محل بتن‌ریزی و دسترسی پمپ نیز باید در نظر گرفته شود. همچنین اندازه کامیون و مدیریت ترافیک (شلوغی خیابان و تردد خودرو) باید برنامه ریزی شود تا مطمئن شد که هیچ تاخیری در روز بارگیری وجود ندارد.

دسترسی ایمن به محل پروژه باید در نظر گرفته شود. این شامل در نظر گرفتن اندازه کامیون تحویل و برنامه ریزی مدیریت ترافیک برای اطمینان از عدم تاخیر در روز بارگیری است. محل قرارگیری و دسترسی پمپ نیز باید لحاظ شوند. بهتر است نسبت به وجود فضای باز برای پارک تراک میکسر اطمینان حاصل کنید.

خرید بتن آماده از کارخانجات پارس زاگرس

از مجموعه بتن پارس زاگرس که بزرگترین سیستم حمل بتن آماده تهران را نیز در اختیار دارد، می‌توان به عنوان یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کارخانجات بتن آماده شهر تهران نام برد.

راهنمای خرید بتن آماده

این مجموعه از دو کارخانه بتن پیشرفته بتن پارس ۳۲۱ و صنایع بتنی زاگرس تشکیل شده است. مجموعه بتن پارس زاگرس در سال ۱۴۰۰ توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان واحد نمونه رعایت حقوق مصرف کننده انتخاب شد. بتن پارس زاگرس با استفاده از قوی‌ترین سیستم حمل، امکان بتن‌ریزی بزرگترین پروژه‌ها را دارد و به دلیل ظرفیت بالای تولید و حمل، رکوردهای خاصی را در بتن‌ریزی پروژه‌های بزرگ به ثبت رسانده است.

کد خبر 5544985

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha