ازنا شهر ضابطه‌مند لرستان/چتر فضای سبز بر سر شهر گسترده‌تر می‌شود

ازنا- شهردار ازنا از برنامه‌ریزی این مجموعه برای گسترده‌تر شدن چتر فضای سبز بر سر این شهر خبر داد و گفت: با تدارک چند پروژه به دنبال تحقق درآمد پایدار برای شهرداری هستیم.

منوچهر حسنی گرپی در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شهر ازنا هزار و ۱۰۰ هکتار وسعت دارد که حدود ۸۰۰ هکتار از آن ساخته شده و ۳۰۰ هکتار از آن نیز برای توسعه شهری در نظر گرفته شده است اظهار داشت: محدوده خیلی از شهرهای لرستان اشباع شده اما در شهر ازنا حدود ۳۰۰ هکتار برای توسعه شهری وجود دارد.

ازنا شهر جوان و رو به توسعه لرستان

وی با تاکید بر اینکه شهر ازنا یکی از شهرهای جوان و رو به توسعه استان لرستان محسوب می‌شود عنوان کرد: شهر ازنا حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد، درجه شهرداری ازنا نیز درجه هشت است.

شهردار ازنا در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شهر ازنا از ابتدا دارای نقشه و طرح هادی بوده است گفت: این امر موجب شده که شهر ازنا به لحاظ ساختاری یک شهر ضابطه مند و به روز باشد.

ازنا شهر ضابطه‌مند لرستان/چتر فضای سبز بر سر شهر گسترده‌تر می‌شود

حسنی گرپی با تاکید اینکه در حال حاضر شهر ازنا دارای طرح جامع است ادامه داد: شهر ازنا از ابتدا با چشم انداز یک شهر بنا شده است و به همین خاطر در حوزه ساخت و سازها و مدیریت شهری، یک شهر ضابطه مند است.

ازنا؛ شهر سبز لرستان

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سرانه فضای سبز شهر ازنا بیان داشت: سرانه فضای سبز در شهر ازنا، دو برابر استاندارد کشوری است.

شهردار ازنا سرانه فضای سبز در این شهر را حدود ۳۸ متر به ازای هر نفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۱۸۰ هکتار فضای سبز در شهر ازنا وجود دارد.

حسنی گرپی با تاکید بر اینکه سرانه فضای سبز هیچ شهری در استان لرستان به اندازه سرانه فضای سبز ازنا نیست تصریح کرد: به دنبال این هستیم که شهر ازنا را به عنوان یک شهر سبز معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که نه تنها استانداردهای کشوری، بلکه استانداردهای بین المللی را در حوزه فضای سبز شهر ازنا داشته باشیم ادامه داد: به دنبال این هستیم که فضای سبز شهر ازنا را ۲۰۰ هکتار دیگر افزایش دهیم.

ازنا شهر ضابطه‌مند لرستان/چتر فضای سبز بر سر شهر گسترده‌تر می‌شود

شهردار ازنا با تاکید بر اینکه این امر بر اساس یک چشم انداز چهار ساله از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر ازنا در دستور کار قرار گرفته است بیان داشت: در این راستا در حال حاضر احداث یک پارک چهار هکتاری را در شهر ازنا شروع کرده‌ایم.

ایجاد تفرجگاه «گلستان» در ۲۰۰ هکتار

حسنی گرپی با بیان اینکه همچنین علاوه بر این، در بافت‌های شهری ازنا، در حال احداث پارک هستیم افزود: در این راستا تا پایان سال چهار سال آینده حدود ۱۲ هکتار پارک احداث خواهد شد.

وی گفت: همچنین یک تفرجگاه به نام «سیمرغ» یا «گلستان» قرار است که در شهر ازنا احداث کنیم، این تفرجگاه به تنهایی حدود ۲۰۰ هکتار است.

شهردار ازنا با بیان اینکه اگر این امر تحقق پیدا کند به اندازه کل فضاهای سبزی است که تا به حال در شهر ازنا احداث شده است گفت: در حال حاضر کارهای اداری و واگذاری این تفرجگاه در حال انجام است.

ازنا شهر ضابطه‌مند لرستان/چتر فضای سبز بر سر شهر گسترده‌تر می‌شود

حسنی گرپی با اشاره به اینکه به دنبال تملک و بهره برداری زمین این تفرجگاه از راه و شهرسازی هستیم بیان داشت: در حال حاضر دو پارک شهری را در شهر ازنا شروع کرده‌ایم.

گام به گام برای تحقق درآمد پایدار برای شهرداری

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه به طور معمول درآمدهای شهرداری ازنا از محل عوارض‌ها است بیان داشت: همچنین در حال تأمین یک سری درآمدهای پایدار برای شهرداری ازنا هستیم.

شهردار ازنا با بیان اینکه این امر در قالب تولید مصالح، شن و ماسه، آسفالت، گل و گیاه در دستور کار قرار گرفته است بیان داشت: در حال خریداری بزرگترین گلخانه صنعتی شهرداری‌های استان در شهر ازنا هستیم.

حسنی گرپی با بیان اینکه این گلخانه حدود ۱۳ هزار متر مربع بوده و تمام مکانیزه است تصریح کرد: این گلخانه علاوه بر تأمین مصارف شهرداری ازنا، قابلیت صادرات گل رز را نیز خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کارخانه شن و ماسه شهرداری ازنا نیز یکی از به روز ترین کارخانه‌های شن و ماسه استان محسوب می‌شود گفت: روزانه ۱۵۰ تن آسفالت در این کارخانه تولید می‌شود.

شهردار ازنا با اشاره به تولید جدول و کف پوش از سوی این شهرداری تصریح کرد: علاوه بر تأمین مصارف خود، ظرفیت فروش هم در این زمینه داریم.

احداث بزرگترین پارک شهری

حسنی گرپی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه شهر ازنا چون در حال توسعه است، ساخت و ساز در این شهر به نحو مطلوبی در حال انجام است گفت: در حال حاضر یک بلوار در شهر ازنا از پل سردار سلیمانی تا پل شهدای اصغر آباد، بهسازی مسیر رودخانه، بازآفرینی بزرگترین پارک شهر با عنوان شهید بهشتی… در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه به غیر از درختان، تمام امکانات و تجهیزات این پارک در وسعت سه هکتار در حال تغییر است گفت: همچنین شروع به کار بزرگترین پارک شهری با مساحت حدود چهار هکتار را در حاشیه رودخانه شهر در دستور کار قرار داده‌ایم.

ازنا شهر ضابطه‌مند لرستان/چتر فضای سبز بر سر شهر گسترده‌تر می‌شود

شهردار ازنا با بیان اینکه لکه گیری آسفالت معابر و خیابان‌های شهر ازنا را تمام کرده‌ایم و روکش آسفالت را شروع کرده‌ایم گفت: سهمیه قیر شهرداری ازنا در سال ۱۴۰۰، ۵۰۰ تن بوده است.

پرداخت منظم حقوق پرسنل و کارگران

حسنی گرپی با اشاره به اینکه میزان بودجه شهرداری برای سال جاری ۸۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است بیان داشت: بودجه سال گذشته شهرداری ازنا ۳۵ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به جهش دو برابری بودجه شهرداری ازنا طی امسال نسبت به سال گذشته گفت: میزان طلب شهرداری ازنا از ادارات نیز حدود ۵۰ میلیارد تومان است.

شهردار ازنا با تاکید بر اینکه پرداخت حقوق پرسنل و نیروهای شهرداری ازنا به روز است ادامه داد: مجموعه شهرداری ازنا حدود ۳۵۰ نیرو دارد که از این تعداد حدود ۲۹۰ نفر شرکتی هستند.

حسنی گرپی با تاکید بر اینکه ماشین آلات شهرداری ازنا به روز هستند گفت: مجموع ماشین آلات شهرداری ازنا حدود ۷۰ مورد سبک و سنگین است و عمده آنها نیز فعال هستند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حال ایجاد شهرک صنوف در شهر ازنا هستیم گفت: ظرفیت این شهرک صنوف حدود ۳۰۰ مغازه خواهد بود.

بدهی و حقوق‌های معوق شهرداری کامل پرداخت شد

عبدالله ذلقی عضو شورای اسلامی شهر ازنا نیز در سخنانی با بیان اینکه اولین تصمیم و مهم‌ترین تصمیم شورای اسلامی شهر ازنا بحث انتخاب شهردار بود اظهار داشت: شهرداری ازنا تا قبل از یک سال اخیر نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان بدهکار بود، همچنین این شهرداری تقریباً سه ماه حقوق معوق داشت.

ازنا شهر ضابطه‌مند لرستان/چتر فضای سبز بر سر شهر گسترده‌تر می‌شود

وی با بیان اینکه اولین کاری که باید انجام می‌شد، ساماندهی این وضعیت بود عنوان کرد: در این راستا با تصویب مصوبات لازم این امر در دستور کار قرار گرفت.

این عضو شورای اسلامی شهر ازنا با بیان اینکه کارهای بزرگ‌تری را هم در سال ۱۴۰۱ مدنظر قرار دادیم افزود: در این راستا یکی از این اقدامات بازسازی میدان راه آهن یا همان میدان مرکزی شهر ازنا است.

ذلقی با اشاره به احداث میدان ورودی شهر ازنا از سمت دورود گفت: این امر نیز جز اولویت‌های مهم کاری این دوره شورای اسلامی شهر ازنا محسوب می‌شود.

راه‌اندازی سامانه کنترل و نظارت بر ساخت و سازها

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از برنامه‌ها و اولویت‌های شورای شهر ایجاد گلخانه صنعتی برای کسب درآمدهای پایدار است بیان داشت: همچنین حوزه نگهداری فضای سبز شهر ازنا یکی دیگر از اولویت‌ها و برنامه‌های شورای شهر است.

این عضو شورای اسلامی شهر ازنا با اشاره به بازسازی پارک بهشتی در شهر ازنا تا قبل از فصل پاییز عنوان کرد: همچنین امسال قرار است که بازنگری طرح جامع و تفضیلی شهر ازنا را داشته باشیم.

ذلقی با اشاره به احصا و جمع آوری اطلاعات کامل شهری ازنا ادامه داد: شهر ازنا اولین شهری است که سامانه کنترل و نظارت بر ساخت و سازها را با همکاری سازمان نظام مهندسی راه اندازی کرده است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی و اقدامات فرهنگی شورای اسلامی شهر ازنا گفت: در یک سال اخیر تلاش ما توجه به این حوزه بوده است و در این راستا نیز برگزاری همایش‌های پیاده روی، کوهنوردی، جشن‌های شادی و برنامه و مراسم‌های دینی و مذهبی در دستور کار و توجه قرار گرفته است.

کد خبر 5550684

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha