رویکرد علمی و پژوهشی به حل مشکل بیکاری کرمانشاه کمک می‌کند

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه گفت: رویکرد علمی و پژوهشی به حل مشکل بیکاری کرمانشاه کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن امیری مقدم شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان کرمانشاه، اظهار کرد: آنچه یک جامعه را به سمت رفاه، توسعه و پیشرفت سوق می‌دهد "علم و دانایی" است.

وی علل بعضی از عقب ماندگی‌های استان کرمانشاه را فاصله گرفتن از کارهای پژوهشی و تحقیقاتی عنوان کرد و افزود: مدیری که در جلسات مربوط به کارگروه آموزش و پژوهش بی تفاوت باشد به معنی اهمیت ندادن به علم و دانایی است و تمام مدیران عضو این کارگروه باید حضوری فعال و مستمر در تمامی جلسات این کارگروه داشته باشند و هر مدیری که بدون دلیل دو جلسه حضور نداشته باشد، حتماً توبیخ خواهد شد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: طبق قانون تمامی دستگاه‌های اجرایی باید درصدی از اعتبارات خود را به امر پژوهش و آموزش اختصاص بدهند و تلاش کنند که قرارداد پروژه‌های تحقیقاتی خود را با دانشگاه‌ها منعقد کنند زیرا فقط دانشگاه‌ها می‌توانند پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی دستگاه‌ها را پس از عقد قرارداد بررسی و اجرایی کنند.

امیری مقدم همچنین با اشاره به انتصاب چهار نفر از مشاورین خود از بین اساتید دانشگاه، گفت: این چهار نفر از اساتید به نام و توانمند در دانشگاه‌ها هستند که می‌توانند کمک حال استان برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی باشند که دبیر کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری موظف است این اساتید را برای تمامی جلسات این کارگروه دعوت کند.

وی ایجاد مراکز رشد در شهرستان‌های استان کرمانشاه را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: باید کمک‌هایی از صندوق نوآوری به منظور توسعه مراکز رشد در استان کرمانشاه گرفته و سهم استان از این صندوق هر چه سریع‌تر مشخص شود.

امیری مقدم با بیان اینکه پیوند و ارتباط خوبی بین دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری برای توسعه علم در استان وجود دارد، افزود: خوشبختانه هیچ تعارضی بین این ۲ مرکز علمی وجود ندارد بنابراین باید بیشتر بتوانیم از ظرفیت‌های این مراکز برای توسعه علم در استان استفاده کنیم.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: مسئولیت توسعه شرکت‌های دانش بنیان با پارک علم و فناوری است و باید هر چه بیشتر این شرکت‌ها در استان کرمانشاه توسعه پیدا کنند که سهم بسزایی در ایجاد اشتغال و افزایش تولید در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری به نام تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین نامگذاری شده است، خواهد داشت.

وی تاکید کرد: هم پارک علم و فناوری و هم دانشگاه‌ها موظف هستند که نهایت تلاش خود را برای ایجاد پردیس نوآوری و فناوری در استان به کار بگیرند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در سال تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین از اعضای این کارگروه انتظار داریم که یک مدل علمی و بومی متناسب و سازگار با توانمندی‌های استان طراحی کنند و این جز خواسته ما از این کارگروه است.

امیری مقدم بیان کرد: استان در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، گردشگری و خدمات دارای ظرفیت‌های بسیار مناسبی است که با توسعه شرکت‌های دانش بنیان و اجرای طرح‌های تحقیقاتی می‌توان از این ظرفیت‌ها برای کمک به ایجاد اشتغال و حل مشکل بیکاری استفاده کرد.

وی ادامه داد: اداره آموزش و پرورش با همکاری فنی و حرفه‌ای استان باید برای اجرای شعار یک مهارت به هر دانش آموز برنامه‌های خود را دنبال کنند.

کد خبر 5552757

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha