عزاداری‌های محرم به ظهر عاشورارسید/‌مردم «ایران» قامت عاشقی بستند

همزمان با ظهر عاشورا عزاداران حسینی(ع) در سراسر ایران اسلامی، با اقتدا به سالار شهیدان به نماز ایستادند تا یک بار دیگر عشق و ارادت قلبی خود را به سیدالشهدا نشان دهند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: عزاداران حسینی در دهمین روز از محرم و همزمان با عاشورا، با حضور گسترده و پرشور در مراسم عزاداری، همراه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، یک بار دیگر عشق و ارادت خود را به سرور شهیدان اعلام کردند.

عزاداران حسینی، به رسم هرساله، همزمان با اذان ظهر در کوچه‌ها، خیابان‌ها و میادین شهرهای کوچک و بزرگ و روستاها، قامت بسته و با اقتدا به امام حسین (ع) نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.


اقامه نماز ظهر عاشورا در سراسر کشور


نماز جماعت ظهر عاشورا در تهران اقامه شد

نماز ظهر عاشورا با حضور رئیس جمهور در حرم عبدالعظیم اقامه شد

رئیس‌جمهور با حضور در بارگاه مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در نماز ظهر عاشورا شرکت کرد.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر دوشنبه با حضور در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در نماز ظهر عاشورا شرکت کرد.

بر اساس این گزارش عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) نماز جماعت ظهر و عصر عاشورای حسینی را با حضور رئیس جمهور اقامه کردند.


اقامه نماز ظهر عاشورا در گیلان

مردم ولایت مدار و عاشق اهل بیت (ع) گیلان در شهرها و روستاهای مختلف این استان همزمان با شنیدن اذان، نماز ظهر عاشورا را به یاد آخرین نماز سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایشان در کربلا در فضای باز مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و خیابان‌های استان اقامه کردند.

در شهر رشت مرکز استان گیلان نیز نماز ظهر عاشورا به امامت «آیت الله رسول فلاحتی» نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهر رشت در میدان شهدای ذهاب این شهر محل تجمع عاشوراییان اقامه شد.


نماز جماعت ظهر عاشورا در بجنورد


اقامه نماز ظهر عاشورا در کرج

نماز ظهر عاشورا در کرج به امامت آیت‌الله سیدمهدی حسینی‌همدانی، نماینده ولی فقیه در البرز با حضور عزاداران حسینی برپا شد.‌


نماز جماعت ظهر عاشورا در استان تهران اقامه شد

همزمان با عاشورای حسینی (ع) نماز باشکوه ظهر با حضور گسترده و با شکوه هیأت‌های مذهبی، دسته‌جات عزاداری و عزاداران در مساجد، تکیه‌ها و بقاع متبرکه و حسینیه‌ها سراسر استان تهران به جماعت اقامه شد.

بعد از اقامه نماز، سوگواران و دسته‌های عزاداری، اجرای آئین‌های سنتی و مذهبی خود را از سر گرفتند.


اقامه نماز ظهر عاشورا در شهرهای لرستان

نماز ظهر عاشورا در شهرهای لرستان اقامه شد

امروز دوشنبه و همزمان با عاشورای حسینی مردم لرستان در شهرها، بخش‌ها و روستاهای این استان به عزاداری در سوگ شهادت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان پرداختند.

عزاداران حسینی پس از حضور در دسته‌های نوحه خوانی و سینه زنی، در صفوفی به هم فشرده به اقامه نماز ظهر عاشورا ایستادند.

نماز ظهر عاشورا در شهرهای مختلف لرستان در مساجد، حسینیه‌ها و خیابان‌ها اقامه شد.

در مرکز لرستان نیز نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران حسینی و به امامت حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، در مصلای الغدیر این شهر برگزار شد.


اقامه نماز ظهر عاشورا در ایلام

نماز ظهر عاشورا در مصلی ایلام به امامت حجت الاسلام الله نور کریمی تبار امام جمعه ایلام اقامه شد.‌


اقامه نماز ظهر عاشورا در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین

اقامه نماز ظهر عاشورا در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین

همزمان با عزاداران سراسر کشور نماز ظهر عاشورا در آستان مبارک امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار شد.

نماز باشکوه ظهر عاشورا با حضور عزاداران حسینی (س) به امامت آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد.

عزاداران حسینی که مسیرهای منتهی به آستان مقدس امامزاده حسین را طی کرده بودند، همزمان با اذان ظهر عاشورا، عزاداری را متوقف به نماز ظهر عاشورا را با شکوه هرچه تمام تر اقامه کردند.


نماینده ولی فقیه در زنجان: نماز ظهر عاشورا جهاد تبیین است

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: نماز ظهر عاشورا جهاد تبیین و لبیک به مقام معظم رهبری است.

آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز ظهر عاشورا در زنجان با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا به عنوان جهاد تبیین و نیز لبیک به مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: بی‌تردید انقلاب اسلامی ایران برای آرمان و اسلام و برای ما هدف است.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران به هیچ وجه به سخنان دشمن گوش فرا نخواهد داد، خاطرنشان کرد: ملت ایران برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی و نیز خون پاک شهدا، پشت سر ولایت ایستاده‌اند.

متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


نماز ظهر عاشورا در خیابان‌های کرمانشاه اقامه شد

نماز ظهر عاشورا در خیابان‌های کرمانشاه اقامه شد

مردم مؤمن و عزادار کرمانشاه ظهر امروز همزمان با ظهر عاشورا به تاسی از امام مظلوم خویش حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.

هیئت‌های مذهبی و دسته جات عزاداری پس از اقامه عزا در معابر و خیابان‌های شهر کرمانشاه با شنیدن صدای اذان نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.

مردم نمازگزار و مؤمن و متدین استان کرمانشاه در سایر شهرها و روستاهای استان نیز ظهر امروز نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.


اقامه نماز ظهر عاشورا در مناطق مختلف مازندران

 اقامه نماز ظهر عاشورا در مناطق مختلف مازندران

اقامه نماز ظهر عاشورا همزمان با سراسر کشور در مناطق مختلف مازندران برپا شد و این نماز به امامت آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران در صحن امامزاده یحیی ساری اقامه شد.

آئین‌های عزاداری مازندران در روز عاشورا و سالروز شهادت سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش به اوج می‌رسد و برپایی دسته‌های عزاداری و سینه زنی، کرنانوازی، کرب زنی، چهل منبر، از جمله رسم‌های عاشورایی است.


نماز عاشورا در حسینیه سنندج اقامه شد

 نماز عاشورا در حسینیه سنندج اقامه شد

عزاداران حسینی از پیش از ظهر امروز در دسته‌های سینه زنی متشکل از زنان و مردان اهل سنت و اهل تشیع با پیمودن مسیر میدان آزادی تا میدان انقلاب و سپس خیابان طالقانی این شهر، ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان کربلا ابراز داشتند.

عزاداران سنندجی با زبان‌های کردی، فارسی و عربی به ابراز ارادت نسبت به امام حسین (ع) و شهدای کربلا پرداختند.

عزاداران حسینی در سنندج با حضور در حسینیه مقدسه سنندج و به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان، نماز ظهر عاشورا را قرائت کردند.


تمنای وصال در ظهر عاشورا در سمنان

ظهر عاشورا فرا رسید زهری که عزاداری یاران حسین در دشت کربلا را به اوج می‌رساند و دل‌ها را به سمت سرزمین خورشید رهسپار می‌سازد نمازی که به یاد شهدا و آخرین تمنای وصال یار با حضور گسترده مردم متدین استان سمنان اقامه شد.

متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


نماز ظهر عاشورای بیرجند با حضور انبوه عزاداران برگزار شد

نماز ظهر عاشورای بیرجند با حضور انبوه عزاداران برگزار شد

عزاداران حسینی و هیئت‌های مذهبی در مرکز خراسان‌جنوبی به یاد نماز باشکوه سید و سالار شهیدان (ع) به صورت هماهنگ در محل گلزار شهدای بیرجند نماز جماعت ظهر عاشورا را اقامه کردند.

نماز ظهر عاشورا در بیرجند و بسیاری دیگر از شهرستان‌های خراسان‌جنوبی با حضور انبوه عزاداران و هیئت‌های مختلف شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ظهر امروز دوشنبه برگزار شد.

گفتنی است نماز جماعت ظهر عاشورا در بیرجند با امامت آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند و با حضور قناعت استاندار خراسان جنوبی و معاونان استاندار و فرماندهان انتظامی و نظامی استان اقامه شد.


اقامه نماز ظهر عاشورا در اهواز

اقامه نماز ظهر عاشورا در اهواز

نماز ظهر عاشورا به یاد نماز ظهر حضرت امام حسین (ع) و یارانش در دشت کربلا، با حضور گسترده مردم عزادار اهواز با وجود گرمای شدید هوا در منطقه کیان پارس برگزار شد.


اقامه نماز ظهر عاشورا در ارومیه

در عاشورای حسینی، عزاداران سرور و سالار آزادگان جهان، نماز ظهر عاشورا را در ارومیه به جماعت اقامه کردند.‌


نماز ظهر عاشورا در زاهدان

نماز ظهر عاشورا در زاهدان اقامه‌ شد

نماز ظهر عاشورا با حضور باشکوه عزاداران حسینی به امامت آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در میدان امام حسین (ع) زاهدان اقامه شد.

نماز ظهر عاشورا ظهر دوشنبه با حضور باشکوه عزاداران حسینی به امامت آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در میدان امام حسین (ع) زاهدان اقامه شد.

مردم عزادار سیستان و بلوچستان از نخستین ساعات امروز با حضور در هیأت‌های عزاداری و برپایی خیمه‌های عزا عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان و ۷۲ تن از یاران با وفای ایشان نشان دادند.


اقامه نماز ظهر عاشورا در گلستان

نماز ظهر عاشورا در گلستان اقامه شد

نماز ظهر عاشورا در گرگان به امامت آیت الله سید کاظم نورمفیدی، امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در گلستان اقامه شد.

این آئین با حضور خیل عزاداران حسینی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خیابان امام خمینی (ره) برگزار شد.


تصاویری از نماز ظهر عاشورا را اینجا ببینید.

کد خبر 5558329

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha